اخبارگوناگون

ضرر ۳ میلیارد دلاری کمپانی چینی ZTE به دلیل تحریم های آمریکا

ضرر ۳ میلیارد دلاری کمپانی چینی ZTE به دلیل تحریم های آمریکا
امتیاز دهید

ضرر ۳ میلیارد دلاری در انتظار کمپانی ZTE است. این کمپانی که توسط آمریکا تحریم شده ، فعالیت های خود را به تعلیق درآورده است.

تحریم های اعمال شده بر کمپانی چینی ZTE توسط ایالات متحده ضرر ۳ میلیارد دلاری را برای این شرکت به دنبال خواهد داشت. فعالیت های این کمپانی تعلیق شده و بسیاری از سفارشات مشتریان نیز لغو شده است. این کمپانی تولید کننده گوشی های هوشمند انتظار دارد ضرری ۳.۱ میلیارد دلاری را متحمل شود.

ضرر ۳ میلیارد دلاری کمپانی ZTE

کمپانیZTE از ماه ها قبل به دلیل دور زدن تحریم های آمریکا و به بهانه عدم تبعیت ZTE از توافقنامه های قبلی، از داد و ستد با کمپانی های آمریکایی منع شد. این شرکت تقاضای تعلیق تحریم ها را به این وزارت خانه ارائه داد و حتی دونالد ترامپ نیز تلاش کرد تا تحریم ها را رفع کند در ادامه اعلام شد که قرار است تحریم هایی این کمپانی برداشته شود، ولی این شرکت باید تغییرات عمده ای را در مدیریت خود اعمال کند و جریمه های بیشتری نیز بپردازد. دولت چین نیز وعده هایی در این مورد داده بود.

اما در ادامه دونالد ترامپ اعلام کرد که در بحث های مرتبط با تجارت (بین دو کشور چین و آمریکا)، هیچ توافقی با دولت چین در مورد موضوع ZTE صورت نگرفته است.

این وضعیت مشکلات بسیاری را برای این کمپانی ایجاد کرده و مشتریان این شرکت نیز نگران قراردادهای خرید خود هستند. اعلام شده که این کمپانی به صورت روزانه هزینه عملیاتی در حدود ۱۲.۵ میلیون تا ۱۵.۶ میلیون دلار را متحمل می شود. همچنین اکثریت ۷۵ هزار کارمند این کمپانی نیز کاری برای انجام دادن در شرکت ندارند.

منبع
cnet
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن