دانستنی هادوربین

بینی شما کوچک تر از آن چیزی است که در عکس های سلفی می بینید

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

این خبر حال بسیاری از افراد را خوب می کند. در حقیقت بینی شما از آن چه در تصاویر سلفی می بینید، کوچک تر است.

طبق یک بررسی در امریکا، تعداد قابل توجهی از افراد که در سال گذشته برای عمل زیبایی به جراحان مراجعه کرده بودند، تمایل داشتند چهره آن ها در تصاویر سلفی بهتر به نظر برسد. اما بهتر است که این افراد بدانند، این تصاویر نمی تواند تمام ابعاد چهره شما را به درستی نشان دهد.

یکی از جراحان در باره می گوید:

بسیاری از بیماران که به ما مراجعه می کنند، در ابتدای امر گوشی خود را از کیف خارج کرده و می گویند، ببینید دماغ من در عکس چه زشت و بد ترکیب افتاده.

بزرگ بودن بینی در عکس های سلفی

این متخصص به صورت علمی این موضوع را مورد بررسی قرار داده است و با همکاری یک متخصص علوم کامپیوتر مدلی را از ابعاد متوسط سر انسان ها تهیه کرد تا مشخص گردد، بینی یک فرد در یک تصویر سلفی که از فاصله ۳۰ سانتی متری ثبت شده است، چقدر از واقعیت بزرگتر خواهد بود.

نتیجه تحقیقات نشان داد، بینی مردان در تصاویر سلفی ۳۰ درصد و بینی زنان ۲۹ درصد پهن تر از اندازه واقعی به نظر می رسند. نتایج مذکور برای متخصصین علم عکاسی کاملا قابل پیش بینی و بدیهی است. اکثر قریب به اتفاق دوربین موبایل های هوشمند مجهز به لنزهایی با گشادگی دیافراگم بالا هستند و عکاسی از نزدیک با لنزهای واید موجب ایجاد اعواج در تصویر به خصوص در مرکز -آن یعنی موقعیتی که در اکثر موارد بینی فرد قرار می گیرد- می شود.

بزرگ بودن بینی در عکس های سلفی

به عبارت دیگر، یک عکاس حرفه ای به هیچ وجه از گشادگی دیافراگم زیاد برای عکاسی پرتره و فاصله نزدیک استفاده نمی کند. اما زمانی که شما با گوشی موبایلی مواجه هستید که گشادگی لنز دوربین آن غیر قابل تغییر است، دیگر گزینه های زیادی در اختیار ندارید.

اما در برخی پرچمداران جدید همچون آیفون ها، گلکسی ها و پیکسل های گوگل، قابلیت عکاسی جدیدی با عنوان portrait modes وجود دارد که سعی می کند به صورت دیجیتالی اعوجاج تصویری را تا حد ممکن کاهش دهد. البته در این مورد نرم افزارهایی نیز وجود دارد که با کمک آن ها این چنین مواردی تا حدی حل می شود. اما بهترین راه، دور گرفتن دوربین گوشی از صورت است تا اجزای چهره در عکس های سلفی به واقعیت نزدیک تر شود.

A post shared by newskala (@newskala_ir) on

بینی شما کوچک تر از آن چیزی است که در عکس های سلفی می بینید
4.7 (93.33%) 3 رای

منبع
.theverge
برچسب ها

مهسا رضایی

دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز هستم. از قدیم الایام یکی از عاشقان دنیای فناوری بوده ام و خوشحالم که فرصتی دست داد تا در نیوز کالا به فعالیت بپردازم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید