اینترنت و وبدانستنی ها

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸؛ Donald به لیست ناامن ترین رمز عبورهای جهان پیوست

لیست بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ مشخص شد. دراین بین رمز123456 ناامن‎ترین رمزعبور کاربران شناخته شده است.همچون روال هرساله کمپانی امنیتی SplashData لیست بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. این لیست با بررسی ۵ میلیون پسوردی که در اینترنت لو رفته‌اند، به دست آمده است.

لیست بدترین پسوردهای جهان در سال ۲۰۱۸

و اما در لیست بدترین پسوردهای ۲۰۱۸ که توسط SplashData منتشر شده است، همچنان بدترین پسوردهای سال های گذشته نیز به چشم می‌خورد. به شما توصیه می‎کنیم که اگر رمز عبور شما در بین ۲۵ عبارت زیر قرار گرفته و یا حتی در لیست ۱۰۰ تایی دیده می‌شود، بهتر است هر چه زودترنسبت به تعویض آن اقدام کنید و امنیت اطلاعات خود را بالا ببرید.

بدترین رمز عبور تاریخ

“۱۲۳۴۵۶” هنوز هم بدترین اسم رمز دنیا است. توالی اعداد 1 تا ۶ در کنار عبارت “password” همچنان نا امن ترین پسوردهای جهان هستند. در کنار عبارت‎های تکراری که در سال‎های گذشته بسیار پرگاربرد بودند، برخی اسامی و عبارت های جدید هم به چشم می‌خورد. مثلا نام دونالد (Donald) که امسال به این فهرست اضافه شده، که به احتمال زیاد به دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا اشاره دارد.

در ادامه لیست ۲۵ عبارت اول از بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ را مشاهده فرمایید. اگر به لیست 25 تایی زیر نگاه کرید و متوجه شدید رمزعبور شما در این لیست قرار ندارد، زیاد خوشحال نباشید زیرا تنها با یک کلیک روی این لینک با تمام ۱۰۰ پسورد ناامن جهان آشنا خواهید شد.

۱. ۱۲۳۴۵۶ (بدترین پسورد جهان)

۲. password (بدون تغییر)

۳. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹

۴. ۱۲۳۴۵۶۷۸

۵. ۱۲۳۴۵

۶. ۱۱۱۱۱۱ (جدید)

۷. ۱۲۳۴۵۶۷

۸. sunshine (جدید)

۹. qwerty

۱۰. iloveyou

۱۱. princess (جدید)

۱۲. admin

۱۳. welcome

۱۴. ۶۶۶۶۶۶ (جدید)

۱۵. abc123

۱۶. football

۱۷. ۱۲۳۱۲۳

۱۸. monkey

۱۹. ۶۵۴۳۲۱ (جدید)

۲۰. !@#$%^&* (جدید)

۲۱. charlie (جدید)

۲۲. aa123456 (جدید)

۲۳. donald (جدید)

۲۴. password1 (جدید)

۲۵. qwerty123 (جدید)

SplashData برای داشتن یک پسورد قوی توصیه می‌کند که:

  • جهت داشتن یک پسورد امن حتما از حداقل ۱۲ کاراکتر با ترکیبی از اعداد و حروف استفاده کنید.
  • جهت لاگین در هر شبکه اجتماعی یا وب سایت از یک رمز عبور مجزا استفاده کنید، زیرا اگر یک هکر به یکی از گذرواژه های شما دسترسی پیدا کند، دیگر قادر نیست در سایت های دیگر استفاده کند.
  • با بهره‎گیری از یک مدیر رمز عبور گذرواژه های خویش را ساماندهی کنید و رمزهای عبور تصادفی امن ایجاد کنید و به طور خودکار وارد وب سایت شوید.
0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن