اینفوگرافیککسب و کارگوناگون

اینفوگرافیک: لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای جهان منتشر شد

اینفوگرافیک: لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای جهان منتشر شد
4.5 (90%) 2 رای

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش سالانه خود، رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا را منتشر کرد.

مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) یکی از سازمان‌های بزرگ اقتصادی دنیا است و در کشور سوئیس واقع است. این مجمع هر ساله طی گزارشی رقابتی‎ترین اقتصادهای جهان را منتشر می‎کند.

رتبه‌بندی شاخص در این گزارش، بنیادهای اقتصاد خرد و اقتصاد کلان رقابت‌پذیری کشورها را ارزیابی می‌کند که بعنوان مجموعه‌ای از نهادها، سیاست‌ها و عواملی تعریف می‌گردد که سطح بهره‌وری و قابلیت تولید یک کشور را تعیین می‌کنند.

یافته اصلی گزارش سال جاری، چگونگی روند تغییر رقابت‌پذیری اقتصادی است و اینکه چطور رقابت اقتصادی در دنیایی که بواسطه فناوری جدید دیجیتال دستخوش تغییر شده، روزبه‌روز سخت‌تر و طاقت فرساتر می‌شود. مسلما این موضوع ریسک و خطرات قابل توجهی برای دولت‌ها و کسب و کارها به‎دنبال داشته است و چنانچه موفق نشوند از چالش‌های فناوری عصر امروز به خوبی عبور کنند، با چشم‎انداز رشد نامناسب و بهره‎وری ضعیفی مواجه خواهند شد.

لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای دنیا

worlds most competitive economies infographic - اینفوگرافیک: لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای جهان منتشر شد

همانطور که مشاهده می‎کنید، ایالات متحده آمریکا با کسب مجموع 85.6 نمره از 100 در صدر لیست اقتصادهای رقابتی دنیا قرار گرفته و قرار گرفتنه در این جایگاه محقق نخواهد شد مگر با عملکرد خوب در دسته‌های پویایی تجاری، نظام مالی و بازار نیروی کار انسانی.

طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد، موضوع و محور واحد گزارش سال جاری این است که حتی رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا نیز باید همواره در حال پیشرفت باشند و هنوز راه زیادی در پیش دارند. حتی ایالات متحده آمریکا نیز با وجود صدرنشینی بعنوان رقابتی‌ترین اقتصاد دنیا از این امر مستثنی نخواهد بود و هنوز در بخش نهادها، استفاده از تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات (ICT) و بازار محصول جای کار زیادی دارد.

و اما رتبه دوم رقابتی‎ترین اقتصاد جهان، کشور سنگاپور با نمره 83.5 است که بهترین عملکرد را بعد از آمریکا از خود نشان داده است و بالاتر از آلمان با نمره 82.8 و سوئیس با نمره 82.6 قرار گرفته است.

حتما بخوانید:
دولت آمریکا در پی تصویب قوانین جدید برای جریمه هکرهای چینی
منبع
forbes
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن