اینفوگرافیککسب و کارگوناگون

اینفوگرافیک: لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای جهان منتشر شد

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش سالانه خود، رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا را منتشر کرد.

مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) یکی از سازمان‌های بزرگ اقتصادی دنیا است و در کشور سوئیس واقع است. این مجمع هر ساله طی گزارشی رقابتی‎ترین اقتصادهای جهان را منتشر می‎کند.

رتبه‌بندی شاخص در این گزارش، بنیادهای اقتصاد خرد و اقتصاد کلان رقابت‌پذیری کشورها را ارزیابی می‌کند که بعنوان مجموعه‌ای از نهادها، سیاست‌ها و عواملی تعریف می‌گردد که سطح بهره‌وری و قابلیت تولید یک کشور را تعیین می‌کنند.

یافته اصلی گزارش سال جاری، چگونگی روند تغییر رقابت‌پذیری اقتصادی است و اینکه چطور رقابت اقتصادی در دنیایی که بواسطه فناوری جدید دیجیتال دستخوش تغییر شده، روزبه‌روز سخت‌تر و طاقت فرساتر می‌شود. مسلما این موضوع ریسک و خطرات قابل توجهی برای دولت‌ها و کسب و کارها به‎دنبال داشته است و چنانچه موفق نشوند از چالش‌های فناوری عصر امروز به خوبی عبور کنند، با چشم‎انداز رشد نامناسب و بهره‎وری ضعیفی مواجه خواهند شد.

لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای دنیا

worlds most competitive economies infographic - اینفوگرافیک: لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای جهان منتشر شد

همانطور که مشاهده می‎کنید، ایالات متحده آمریکا با کسب مجموع 85.6 نمره از 100 در صدر لیست اقتصادهای رقابتی دنیا قرار گرفته و قرار گرفتنه در این جایگاه محقق نخواهد شد مگر با عملکرد خوب در دسته‌های پویایی تجاری، نظام مالی و بازار نیروی کار انسانی.

طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد، موضوع و محور واحد گزارش سال جاری این است که حتی رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا نیز باید همواره در حال پیشرفت باشند و هنوز راه زیادی در پیش دارند. حتی ایالات متحده آمریکا نیز با وجود صدرنشینی بعنوان رقابتی‌ترین اقتصاد دنیا از این امر مستثنی نخواهد بود و هنوز در بخش نهادها، استفاده از تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات (ICT) و بازار محصول جای کار زیادی دارد.

و اما رتبه دوم رقابتی‎ترین اقتصاد جهان، کشور سنگاپور با نمره 83.5 است که بهترین عملکرد را بعد از آمریکا از خود نشان داده است و بالاتر از آلمان با نمره 82.8 و سوئیس با نمره 82.6 قرار گرفته است.

5/5 ( 1 نظر )
منبع
forbes

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن