اخبارگوناگون

ویکی پدیا 9 میلیون لینک شکسته را اصلاح کرد

ویکی‎پدیا در یک اقدام جسورانه، لینک‎های شکسته صفحات خود را اصلاح کرد. تا به الان حدود 9 میلیون لینک شکسته اصلاح شده است.

وبسایت ویکی‎پدیا یک دانشنامه کاربرمحور است که دارای میلیون‌ها مقاله به زبان‌های مختلف است همین امر باعث شده که حصول اطمینان از صفحات مختلف این سایت کاری، دشوار باشد. اما اکنون ویکی‎پدیا علام کرده که به کمک وبسایت اینترنت آرکایو (آرشیو اینترنت) موفق شده، حدود 9 میلیون لینک شکسته و معیوب را اصلاح کرده است.

اصلاح لینک های شکسته در ویکی پدیا

جهت اصلاح لینک‎های شکسته در ویکی پدیا، تیم پشتیبانی با کمک یک ربات، ابتدا به دنبال لینک‌های خراب در صفحات مختلف می‎گردند و سپس به صورت خودکار و با کمک نسخه‌های آرشیو شده از آن صفحات لینک‌ها را اصلاح می کنند. در ضمن اینترنت آرکایو در نظر دارد، اقدامات دیگری در راستای بهبود تجربه کاربری مخاطبان ارائه دهد.

ویکی‎پدیا در نظر دارد به نویسندگان اجازه دهد که به جای نسخه‌های لایو از وبسایت‌ها، از لینک نسخه‌های آرشیو استفاده نمایند؛ این روش موثر در راستای حفظ تاریخچه اینترنت می‎باشد که همزمان، اعتبار کلی ویکی پدیا را نیز بالا می‎برد. در روش فوق حتی اگر منبع ناپدید شده باشد، دسترسی امکان پذیر است.

این ویژگی برای دانشجویان بسیار مفید است.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

بستن
بستن