اخبارخودرو

پرطرفدارترین رنگ های خودرو در اروپا چه رنگهایی هستند؟

بنابر اعلام شرکت صنایع شیمیایی باسف (BASF)، که بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان شناخته می‌شود، رنگ سفید مجددا به  عنوان رنگ مورد علاقه اروپائیان در انتخاب خودرو شناخته شد.

به گزارش نیوزکالا به نقل از خودروکار، با بررسی‌های انجام شده از سوی شرکت باسف پیرامون رنگ خودروهای موجود در جاده‌های قاره اروپا، رنگ سفید با سهم ۲۹ درصدی کماکان به یکه تازی در قاره سبز ادامه می‌دهد. پس از رنگ  سفید، رنگ‌های سیاه و خاکستری به ترتیب با سهم‌های ۱۹ و ۱۸ درصدی در رده‌های بعدی پر استقبال‌ترین رنگ‌های  ۲۰۱۶ اروپا قرار دارند.

۸۰ درصد خودرو‌های اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی در قالب رنگی آکروماتیک (رنگ‌های سفید، سیاه و خاکستری که در اصطلاح عام بی‌رنگ خوانده می‌شوند) و تنها ۲۰ درصد از آنها دارای رنگ‌های کروماتیک (هر رنگی به غیر از رنگ‌های سفید، سیاه و خاکستری) بوده‌اند.

در میان خودرو‌های دارای رنگ کروماتیک این رنگ آبی است که در صدر پر استقبال‌ترین رنگ‌های خودرو در سال ۲۰۱۶ قرار گرفته است و پس از آن نیز رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای در رده‌های بعدی دیده می‌شوند.

در آمار منتشر شده از سوی شرکت باسف، از نظر کلاس خودرویی، درصد زیادی از خودرو‌های کوچک، دارای رنگ سفید و در کلاس شاسی بلندها رنگ غالب، خاکستری عنوان شده است. 

شما چه رنگی را میپسندید؟

 منبع:iranjib

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن