علم و دانشگوناگون

8 راه نفوذ هوش مصنوعی برای تغییر زندگی ما در سال 2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

در سال 2018 هوش مصنوعی، زندگی، کار و دنیای بازی را دگرگون می کند.

تا کنون درباره هوش مصنوعی زیاد شنیده اید! در سال 2017 همه متخصصان تکنولوژی و فناوری بی وقفه پیرامون این علم صحبت کرده اند؛ از ایلان ماسک تا مارک زوکربرگ. اما سال جدید میلادی قرار است این فناوری جدید زندگی ما را متحول کند.

مدیر مایکروسافت در آسیا بر این عقیده است که سال 2018 این جریان به عینه شکل خواهد گرفت وبسیاری از جنبه های زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

رالف هاپتر می گوید:

ایده کامپیوترهای هوشمند مورد جدیدی نیست و به سال 1950 بر می گردد، زمانی که نابغه کامپیوتر، آلن تورینگ، در اندیشه این ایده بود که آیا دستگاه‌ها قادر به فکر کردن هستند یا خیر؟. چیزی حدود 70 سال به طول انجامید تا ترکیب درستی از عوامل کنار هم آیند، تا جنبش هوش مصنوعی کلید بخورد و از طرحی مفهومی به واقعیتی فراگیر تبدیل شود.

بهتر است در ادامه به 8 روشی که هوش مصنوعی را متحول می کند بپردازیم:

 

حتما بخوانید:  حاکمیت ربات ها در دنیا و نگرانی در مورد افزایش تعداد آن ها

1- هر کس یک دستیار مجازی خواهد داشت که بسیار هوشمند خواهد بود.

همانطور که دستیارهای شخصی ما در مورد روال های روزانه ما بیشتر یاد می گیرند، می توان روزی را تصور کرد که دیگر نگران Hماده کردن شام نباشیم. AI می داند که چه چیزی دوست داریم، اطمینان می دهد که وقتی از سرکار برگشتیم، تمام مواد غذایی در انتظار ما هستند، تا با آن ها غذای خوشمزه ای که دلمان برایش تنگ شده است را آماده کنیم.

 

2- تمام ابزارهای مبتنی بر صدا با یکدیگر کار خواهند کرد (و ممکن است گیج شوند)

با توجه به محبوبیت دستیارهای شخصی مجهز به فرمان صوتی، این فناوری را در گستره وسیعی از دستگاه‌ها خواهیم دید: لامپ‌ها، تلویزیون ها، خودروها و فراتر از این ها. علاوه بر این، پس از آزمایشات اولیه روی یک دستگاه، مردم بلند گوهای هوشمند را در سراسر خانه های خود نصب می کنند. نتیجه عملی این است که در سال 2018، درصد بسیار زیادی از کاربران دستیارهای شخصی دسترسی به چندین دستیار را به صورت هم‌زمان و در پلت‌فرم‌های گوناگون خواهند داشت. و فروشندگان مردم را تشویق به خرید دستگاه‌های دستیار شخصی می‌کنند.

هوش مصنوعی و فیس آیدی

3- فناوری تشخیص چهره کارت اعتباری جدید شما خواهد بود!

به لطف هوش مصنوعی، چهره شما مجوز شما برای رانندگی و بارکد جدیدتان خواهد بود. فناوری تشخیص چهره امکانات امنیتی و بیومتریک را به طور کامل دستخوش تغییر و تحول قرار می دهد و خواهید دید که چگونه فناوری و فروش با هم ادغام می شوند، مانند آمازون و Whole Foods. روزی در راه است که دیگر برای خرید مواد غذایی یا هر چیز دیگری لازم نباشد در صف‌های طولانی بایستند.

 

حتما بخوانید:  مدیر تحقیقات هوش مصنوعی اپل، جزئیات جدیدی از عملکرد خودروی خودران داد

4- رئیس شما شروع به بحث در مورد AI می کند.

همانطور که هوش مصنوعی شرکت ها را تحت نفوذ قرار می دهد، هر کس از مدیران اجرایی و رهبران کسب و کار تا مدیران میانی و کارکنان خط مقدم، باید در بعضی اصطلاحات اساسی و پایه هوش مصنوعی تبحر کافی را داشته باشند. آنها باید به همان زبانی حرف بزنند که سازمان‌ها حرف می‌زنند و به نقش پررنگ هوش مصنوعی و اهمیت آن در فرایند کسب و کار و کارگران واقف باشند.

5- هوش مصنوعی رسانه های خاصی را برای ترجیحات شخصی شما تولید می کند.

با توجه به سرعت سریع تحقیق، انتظار داریم که AI قادر به ایجاد رسانه های شخصی جدیدی باشد، مانند موسیقی با توجه به سلیقه شما. تصور کنید  یک سرویس موسیقی در آینده که نه تنها موسیقی مورد علاقه شما را پخش می کند بلکه موسیقی مورد علاقه شما را می سازد.

 

6- هوش مصنوعی اخبار و گزارشات بازار را که مخصوصا برای شما طراحی شده است، را بنویسید.

تصور کنید گزارشات بازار سهام بر حسب تقاضای شما نوشته شود نه فقط زمانی که بازار بسته شده است. این گزارشات می تواند بیش از یک بازنگری ساده از عملکرد بازار باشد، اما با مقایسه عملکرد هر فرد با عملکرد بازار گسترده، علت کسب نتیجه حاصله را به شما نشان می‌دهد.

به نظر شما ما چقدر به چنین فناوری نزدیک هستیم؟ این فناوری بسیار نزدیک است و اتاق‌های خبر از این قابلیت‌ها و فناوری‌های جدید استقبال می‌کنند.

 

حتما بخوانید:  توسعه هوش مصنوعی برای کمک به پیشگیری از خودکشی کاربران فیس بوک

7- رایانه شخصی تان با شما همدردی می‌کند

پیشرفت‌های علمی در هوش مصنوعی، شکل درون‌متنی بیشتری را با برخی از دستگاه های ما، به ویژه گوشی های هوشمند و بلندگوهای هوشمند آغاز خواهد کرد. لوازم هوشمند، فقط شامل پرسش و پاسخ‌های ساده و انتزاعی نیستند بلکه شکل تعاملی‌تری به خود می گیرند و پاسخ آنها بیشتر شبیه به پاسخ‌های انسانی به درخواست‌های ما خواهد بود. مکالمات چندبخشی، پاسخ‌های کامل‌تر و حتی ارائه پیشنهاداتی بر حسب سلایق شما و کارهایی که تصمیم دارید انجام دهید این حس را به شما می‌دهد که دستگاه‌های شما هوشمندتر شده است. بخشی از این شیوه شکل‌گیری به یادگیری بیشتر از انسان‌ها و شیوه تفکر ما اختصاص پیدا می‌کند که در واقع نوعی ایجاد حس همدردی از نوع دیجیتال است.

هوش مصنوعی در پزشکی و خدمات درمانی

8- پزشک شما نیز از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

سال 2018 سالی است که هوش مصنوعی برای طبابت با واقعیت پیوند می خورد. تا پایان سال جاری گمان می‌رود نیمی از سیستم‌های درمانی و بهداشتی و مراقبت از سلامت از اشکال گوناگونی از هوش مصنوعی برای گروه‌های تشخیصی استفاده کنند. با وجودی که چنین سازگاری ابتدا در تخصص‌های تشخیصی پزشکی اتفاق می افتد، اما راهکارهای زیادی برای سلامت افراد، عمل‌های بیمارستان و گستره وسیعی از تخصص‌ها به دنبال آن ایجاد خواهد شد. در سال 2018 فناوری هوش مصنوعی، شیوه کار ارائه دهندگان خدمات را تغییر خواهد داد و تجربه بیماران از سلامت و خدمات درمانی را در سرتاسر جهان دستخوش تحول می‌کند.

8 راه نفوذ هوش مصنوعی برای تغییر زندگی ما در سال 2018
امتیاز دهید

منبع
cnbc
برچسب ها

دیدگاه بگذارید

Please ورود to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید