علم و دانشگوناگون

ارتش امریکا ربات های خود را به کمک هوش مصنوعی 27 بار قویتر می کند

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

اگزواسکلتون، نام ربات پوشیدنی برای سربازان امریکایی‌ست که در ارتش امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گزارش دیلی میل، امریکا اگزواسکلتون را به فناوری هوش مصنوعی مجهز کرده که قدرت یک سرباز را 27 برابر افزایش خواهد داد.

هوش مصنوعی
exoskeleton

ارتش امریکا تا کنون آزمایشات مختلفی بر روی این ربات که به صورت یک لباس قابل پوشیدن است، انجام داده و گویا نتیجه این آزمایشات موفقیت آمیز بوده است. ربات اگزواسکلتون در ابتدا به منظور استفاده سربازان معلول یا ناتوان جسمی ساخته شد. اما اخبار جدید حاکی از آنست که ارتش امریکا قصد دارد از این ربات برای تمام سربازان خود در مقابله با دشمن استفاده کند.
بنابه گزارشات منتشر شده، استفاده از فناوری هوش مصنوعی در این ربات ها، منجر به افزایش 27 برابری قدرت سربازان خواهد شد به طوری‌که می‌توانند راحت‌تر راه رفته و بارهای سنگین تری را بلند کنند.
اجزای این ربات مستقل از هم بوده و توسط یک موتور و یک باتری لیتیوم یونی قابل شارژ تغریه می‌شود. اگزواسکلتون‌ سختی حمل بار را برای انسان کاهش داده و یا کلاً حذف می‌کنند. هنوز مشخص نیست که امریکا برای این ربات های اگزواسکلتون چه برنامه‌ای دارد و چه زمانی قصد دارد آنها را معرفی کند.

exoskeleton
ربات پوشیدنی در ارتش امریکا

قدرت این ربات پیش از این به سربازان اجازه می‌داد تا جسمی با وزن 82 کیلوگرم را تا 5 پله بالا ببرند. اکنون با تجهیز این ربات به هوش مصنوعی، قدرت آن بیش از پیش افزایش پیدا کرده است. بدن انسان و حرکت آن با استفاده از دو پا، مکانیزم بی‌نظیری برای تحمل بارها و حرکت در اطراف با چالاکی بالا فراهم می‌کند. به گفته مهندسان، از این ربات می‌توان برای تجهیز سربازان در میدان جنگ، به منظور افزایش قدرت آنان استفاده کرد.

این پوشش رباتیک از یک چارچوب شبیه کوله‌پشتی تشکیل شده که بر روی دو پا قرارگرفته‌اند و توسط یک کمربند به دور کمر سرباز بسته می‌شوند. بر روی این کمبرند سنسورهایی تعبیه شده که موقعیت مکانی سرباز، سرعت و قدرت آن را به سیستم‌های کامپیوتری اعلام می‌کند.

 

حتما بخوانید:  ال جی وی ۳۰ اس ThinQ معرفی شد؛ نخستین گوشی LG مجهز به هوش مصنوعی

منبع: dailymail

ارتش امریکا ربات های خود را به کمک هوش مصنوعی 27 بار قویتر می کند
امتیاز دهید

برچسب ها

معین شاداب

دنیای فناروی، دنیای پر شور و حالی برای منه. امیدورارم از مطالب من خوشتون بیاد

دیدگاه بگذارید

Please ورود to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید