علم و دانشگوناگون

ارتش امریکا ربات های خود را به کمک هوش مصنوعی 27 بار قویتر می کند

اگزواسکلتون، نام ربات پوشیدنی برای سربازان امریکایی‌ست که در ارتش امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گزارش دیلی میل، امریکا اگزواسکلتون را به فناوری هوش مصنوعی مجهز کرده که قدرت یک سرباز را 27 برابر افزایش خواهد داد.

exoskeleton  - ارتش امریکا ربات های خود را به کمک هوش مصنوعی 27 بار قویتر می کند
exoskeleton

ارتش امریکا تا کنون آزمایشات مختلفی بر روی این ربات که به صورت یک لباس قابل پوشیدن است، انجام داده و گویا نتیجه این آزمایشات موفقیت آمیز بوده است. ربات اگزواسکلتون در ابتدا به منظور استفاده سربازان معلول یا ناتوان جسمی ساخته شد. اما اخبار جدید حاکی از آنست که ارتش امریکا قصد دارد از این ربات برای تمام سربازان خود در مقابله با دشمن استفاده کند.
بنابه گزارشات منتشر شده، استفاده از فناوری هوش مصنوعی در این ربات ها، منجر به افزایش 27 برابری قدرت سربازان خواهد شد به طوری‌که می‌توانند راحت‌تر راه رفته و بارهای سنگین تری را بلند کنند.
اجزای این ربات مستقل از هم بوده و توسط یک موتور و یک باتری لیتیوم یونی قابل شارژ تغریه می‌شود. اگزواسکلتون‌ سختی حمل بار را برای انسان کاهش داده و یا کلاً حذف می‌کنند. هنوز مشخص نیست که امریکا برای این ربات های اگزواسکلتون چه برنامه‌ای دارد و چه زمانی قصد دارد آنها را معرفی کند.

exoskeleton 1  - ارتش امریکا ربات های خود را به کمک هوش مصنوعی 27 بار قویتر می کند
ربات پوشیدنی در ارتش امریکا

قدرت این ربات پیش از این به سربازان اجازه می‌داد تا جسمی با وزن 82 کیلوگرم را تا 5 پله بالا ببرند. اکنون با تجهیز این ربات به هوش مصنوعی، قدرت آن بیش از پیش افزایش پیدا کرده است. بدن انسان و حرکت آن با استفاده از دو پا، مکانیزم بی‌نظیری برای تحمل بارها و حرکت در اطراف با چالاکی بالا فراهم می‌کند. به گفته مهندسان، از این ربات می‌توان برای تجهیز سربازان در میدان جنگ، به منظور افزایش قدرت آنان استفاده کرد.

این پوشش رباتیک از یک چارچوب شبیه کوله‌پشتی تشکیل شده که بر روی دو پا قرارگرفته‌اند و توسط یک کمربند به دور کمر سرباز بسته می‌شوند. بر روی این کمبرند سنسورهایی تعبیه شده که موقعیت مکانی سرباز، سرعت و قدرت آن را به سیستم‌های کامپیوتری اعلام می‌کند.

 

منبع: dailymail

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن