آموزشاپلیکیشن

نحوه ارتقا دوربین OnePlus 3 و ۳T برای اینکه تصاویر و فیلم های با کیفیتی بگیرید

امتیاز دهید

زمانی که میخواهیم به بررسی گوشی های OnePlus 3 و ۳T  بپردازیم همگی براین باورند که وضعیت سخت افزاری این گوشی ها بسیار عالی هستند، اما یک نقظه ضعف آنهااین است که کیفیت خوبی برای ضبط عکس و دوربین در آن مشاهده نشده و علت آن هم ضعف نرم افزاری است.

 گوشی های وان پلاس به هر دلیلی، چه سخت افزاری و چه نرم افزاری به گونه ای آمیخته نشده اند که بتوانند تصاویر با کیفیتی بگیرند. اما اگر با نیوزکالا همراه باشید ما برای شما روشی را پیدا کرده ایم تا حدود زیادی این نقص را مرتفع نماییم و از این به بعد از عکس گرفتن یا فیلم گرفتن با این گوشی ها لذت ببرید.

نیازمندی ها برای افزایش کیفیت دوربین گوشی های OnePlus 3 و ۳T

  • اولین نیاز، یک گوشی OnePlus 3 و ۳T  روت شده است.
  • در ادامه TWRP نیز باید نصب شده باشد
  • و در نهایت  firmware پیش فرض یا OxygenOS بر اساس کاستوم رامی که نصب شده است.

Snapdragon Camera را می شناسید؟

مرحله اول: اگر از نیازمندی هایی که در بالا گفته ایم اطمینان دارید، حال نوبت این است که اپلیکیشن جادویی را نصب کنید که می تواند دوربین گوشی موردنظر را ارتقا دهد. فایل فشرده این اپلیکیشن را از لینک زیر دانلود کنید

دانلود Snapdragon Camera
حتما بخوانید:
احتمالا دوربین آیفون های ۲۰۱۸، با رزولوشنی بیش از ۱۲ مگاپیکسل طراحی شوند

مرحله دوم: TWRP و نصب اپلیکیشن تحت ریبوت TWRP

بعد از اینکه اپلیکیشن را دانلود کردید نمی توانید آن را فورا نصب کنید چرا که باید وارد مود ریبوت شوید. برای این منظور، دکمه پاور را محکم فشار دهید تا دکمه ریبوت را مشاهده کنید. وقتی این دکمه را دیدید آن را لمس کنید و بعد Recovery. را بزنید. در چنین شرایطی یک بک آپ NANDroid ایجاد می شود. این یک روش محافظتی است که مزایای زیادی دارد که البته در این مقاله جای بحث ندارد.

بعد از اینکه یک بک آپ NANDroid ایجاد کردید، به منوی اصلی TWRP برگردید، و Install را لمس کنید. بعد از این، کمی صفحه را بالاو پایین کنید تا Downloads را مشاهده کنید. وارد دانلودها شوید و فایل زیپ دانلود شده بالا را که دانلود کرده اید پیدا کنید.

عملیات نصب و فلش شدن را دنبال کنید تا اینکه اپلیکیشن نصب شود. در نهایت Reboot system را انتخاب کنید تا با انجام این عمل نصب تکمیل شود.

مرحله سوم: تنظیم مجوز ها

زمانی که شما اپلیکیشن مورد نظر را نصب کردید، باید به این اپلیکیشن اجازه دهید تا هم به سخت افزار گوشی و هم به نرم افزار گوشی دسترسی داشته باشد.(ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار نکته مهم و اساسی است). پس نیاز به پاره ای تنظیمات دارید. برای این کار از بخش تنظیمات به دنبال منوی Apps باشید. وقتی وارد لیست اپلیکیشن ها شدید، اپلیکیشن Snapdragon Camera را پیدا کنید که هم اکنون آن را نصب کرده اید. بعد از این که آن را یافتید، روی App Permissions ضربه بزنید. باید در این بخش اجازه دسترسی به پاره ای موارد به این اپ بدهید که  از جمله حداقل باید این مجوز ها به Camera، Microphone و Storage داده شود.

نکته: اگر شما هنگام عکس گرفتن یا استفاده از دوربین از قابلیت geotag هم استفاده می کنید باید مجوز لوکیشن هم به آن بدهید که به عنوان Location نشان داده شده است. همچنین ممکن است بخواهید بعد از اینکه شات هایی گرفتید، حاصل کار خود را به دوستان خود نیز ارسال کرده و تصاویر و فیلم ها را به اشتراک بگذارید. در صورتی که مجوز Contacts را تنظیم نکرده باشید نمی توانید این کار را انجام دهید بنابراین بخاطر اطمینان بیشتر همین حالا این مجوز را هم تنظیم کنید.

نحوه ارتقا دوربین OnePlus 3 و 3T برای اینکه تصاویر و فیلم های با کیفیتی بگیرید

در اسکرین شات بالا لیست مجوز ها را مشاهده می کنید.

مرحله چهارم: حال از این اپلیکیشن لذت ببرید

هنگامی که لیست مجوز ها را مشاهده کردید(تصویر بالا) و آن چه را که لازم دانستید صادر کردید، به عقب برگردید و اپلیکیشن را باز کنید. دقت کنید که ابتدای امر، برنامه یک خود آموز دارد که طی آن به شما یاد می دهد که چگونه، با اپلیکیشن ارتباط برقرار کنید. (همچون تصویر زیر)

نحوه ارتقا دوربین OnePlus 3 و 3T برای اینکه تصاویر و فیلم های با کیفیتی بگیرید

این برنامه یک برنامه عکس برداری و فیلم برداری معمولی نیست. بلکه در این اپلیکیشن می توانید امکانات، منو ها و مود های مختلفی را مشاهده کنید که می تواند تجربه متفاوتی از عکاسی را پیش روی شما قرار دهد.

نحوه ارتقا دوربین OnePlus 3 و 3T برای اینکه تصاویر و فیلم های با کیفیتی بگیرید

نحوه ارتقا دوربین OnePlus 3 و 3T برای اینکه تصاویر و فیلم های با کیفیتی بگیرید

نحوه ارتقا دوربین OnePlus 3 و 3T برای اینکه تصاویر و فیلم های با کیفیتی بگیرید

در پایان لازم میدونم که بار دیگر بگویم که این اپلیکیشن فقط برروی گوشی های روت شده کار میکند و نمی توان آن را روی گوشی های معمولی، اجرا کرد. اما در دنیای تکنولوژی در حال پیشرفت حتما برای گوشی های معمولی هم روش هایی برای ارتقای کیفیت دوربین وجود دارد. اگر تجربه ای دارید با نیوزکالا در میان بگذارید و اگر مطلب مفیدی بود با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: gadgethacks

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن