اخبار سینما و تلویزیوندانستنی ها

معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند
4.5 (90%) 2 رای

در سال‎های اخیر دنیای سینمایی دی سی همچون مارول، فیلم‎های درخشانی ساخته است. حتی برخی معتقدند که سینمای دی سی از مارول هم بهتر است و در صورتی همکاری بار برادران وارنر می‎تواند گیشه‎ها را فتح کند.

اگر چه سرعت پیشرفت سینمای مارول در سال‎های اخیر بهتر از دی سی بوده اما طرفداران دی سی هم باید کمی صبور باشند. استودیوی برادران وارنر در راستای تولید بهترین فیلم‎ها تلاش می‎کنند و هرساله فیلم‎های بیشتری از دنیای مارول را ارائه می‎دهند. اگرچه اغلب این آثار با بازخوردهای مختلفی رو به رو می‎شوند، اما در نهایت خواهند درخشید. در ادامه ۹ فیلم برتر دی سی در آینده را به شما معرفی می‎کنیم. لطفا نیوز کالا را همراهی کنید.

حتما بخوانید:
۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

معرفی فیلم‎های آینده‎ی DC


۹. شزم (Shazam) – پنج آوریل ۲۰۱۹

9 فیلم آینده dc 06 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

شزم یا همان کاپیتان مارول، یکی از قهرمان‎های کامیک دی سی است که در سال‎های 1940 از کامیک سوپرمن هم پرفروش‎تر بود. خوب است بدانید که این شخصیت اولین ابرقهرمان کامیکی بود که در سال 1941 به فیلم تبدیل شد.

اما زمانی گرد و غبار فراموشی بر سر این شخصیت پاشید که، مشکلات حقوقی در رابطه با کپی رایت شخصیت مشابه دیگری به نام “کاپیتان مارول” آغاز شد. بعدها دی سی نام شخصیت را به شزم تغییر نام دارد و کامیک را ادامه داد؛ اما این تغییر نام به ذائقه مخاطب خوش نیامد و دلچسب نبود.  

گرچه این شخصیت در ظاهر کپی سوپرمن محسوب می‎شود اما داستان جالب و ویلن‎های مختلفی دارد که می‎توانند به یک فیلم جذاب بدل شوند. اما سوال اساسی اینجاست که، آیا برادران وارنر می‎توانند شخصیت شزم را به محبوبیت برسانند یا خیر؟

۸. سایبورگ (Cyborg) – سه آوریل ۲۰۲۰

9 فیلم آینده dc 03 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

حال می‎خواهیم جالب‎ترین شخصیت را به شما معرفی کنیم. شخصیتی که نیمی از انسان و نیمه دیگر آن ماشین است و در برابر ابرقهرمان‎هایی همچون سوپرمن، بتمن و زن شگفت انگیز، تحسین‎برانگیز خواهد بود. آری درست حدس زید! سایبورگ یا ویکتور استون یکی از برترین شخصیت های دی سی است که به عنوان یکی از اعضای تایتان‎های نوجوان کار خود را آغاز کرد.

ویک استون با بهره از مغز پرقدرت مصنوعی‎اش در پی قیام علیه والدین دانشمند خود است که در نهایت به یک حادثه وحشتناک منجر می‎شود. در طول فیلم سایبورگ به تدریج توسط پدرش یعنی دکتر سیلاس استون نجات می‎یابد (با توجه به صحنه های  “بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت” Batman Vs. Superman: Dawn Of Justice). طبق گفته ری فیشر (بازیگر سایبورگ)، بازیگران دیگر “لیگ عدالت” (Justice League) در این فیلم حضور نخواهند داشت، بنابراین تنها بر داستان سایبورگ تکیه می‎شود. باید ببینیم موفقیت این فیلم به چه اندازه خواهد بود.

حتما بخوانید:
۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

۷. سپاه گرین لانترن (Green Lantern Corps) – بیست و چهار جولای ۲۰۲۰

9 فیلم آینده dc 05 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

گفته‎هایی مبنی بر اینکه فیلم “فانوس سبز” (Green Lantern) سال ۲۰۱۱ با بازی رایان رینولدز یک فاجعه بوده و شانس رایان رینولدز را برای تبدیل شدن به یک ابرقهرمان کاهش داده است، نمی‎تواند درست باشد. حال برادران وانر در پی آن هستند تا فیلم “فانوس سبز” یا گرین لانترن را به سطح جدیدی ببرسانند.

همانطور که از نام فیلم پیداست، سپاه گرینت لانترن به عنوان گونه بیگانه‎ای که مسئول پیش بردن اهداف خود است، محسوب می‎شود. طرفداران دی سی بر این باورند که باید بر روی شخصیت‎هایی همچون هال جردن یا جان استوارت خوب تمرکز شود؛ زیرا سپاه گرین لانترن باید به مخاطب معرفی شود. اما در این فیلم باید شخصیت‎هایی را معرفی کرد تا در آینده بنیه این را داشته باشند تا به لیگ عدالت افزوده شده و در دنیای دی سی محبوب شوند. در مجموع به نظر می‎رسد این فییلم با داستان کم و بیش عاشقانه‎اش، از لحاظ مفهومی و فیلم برداری موفق خواهد بود.

۶. جوخه خودکشی ۲ (Suicide Squad ۲) – بدون تاریخ

9 فیلم آینده dc 07 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

در سال 2016 بود که بردران وارنر قدم بزرگی را برداشتند و فیلمی براساس سوپرویلن‎ها تولید کرد که در آن هیچ ابرقهرمانی وجود نداشت. ایده و مفهوم این فیلم از موفقیت فیلم ضدقهرمانی “ددپول” (Deadpool) الهام گرفته شد.

جوخه خودکشی پر از شخصیت‎های بد و بدتر است و بازی ویل اسمیت و مارگو رابی در نقش اصلی توانست توجه طرفداران دنیای دی سی را به خود جلب کند. به طور کلی باید اذعان کرد که این فیلم براساس بازی ویل اسمیت و مارگو رابی ساخته شد. اما سری دوم جوخه خودکشی برای ادامه دادن شخصیت‎های ویلن به یک داستان جذاب نیاز دارد؛ بنابراین برادران وارنر باید در پی داستان قابل قبولی باشند تا مخاطب را راضی نگه دارند و آرای منفی منتقدین درباره “جوخه خودکشی” (۲۰۱۶) را جبران کند. تولید فیلم جوخه خودکشی 2 از اواسط سال ۲۰۱۸ آغاز می‎شود.

حتما بخوانید:
۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

۵. بلک ادم (Black Adam) – بدون تاریخ

9 فیلم آینده dc 02 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

در فیلم بلک ادم شاهد بازی جذاب راک در نقش بلک ادم خواهیم بود. گفته می‎شد در فیلم شزم با بازی زاکاری لوی نیز دواین جانسون در نقش ضدقهرمان یا بلک ادم نقش آفرینی می‎کند. اما در نهایت کاشف به عمل امد که این شخصیت، فیلم مجزای خود را دارد که بسیار هوشمندانه است.  از آنجاییکه مارول و فاکس می‎خواهند بر روی ضدقهرمان هایی چون پانیشر و ددپول تمرکز کنند، پس جای تعجب نیست که برادران وارنر نیز ضدقهرمان‎های خود را داشته باشند. در دنیای خشن و اکشن بلک ادم، شخصیت‎ها به نظم و قانون چندان اهمیتی نمی‎دهند. از آنجاییکه راک قرار است نقش بلک ادم را ایفا کند، بنابراین در رقابت دنیای دی سی با دیگران، انقلابی به پا خواهد شد.

۴. فلش پوینت (Flashpoint) – بدون تاریخ

9 فیلم آینده dc 04 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

اتفاقات فیلم فلش پوینت پس از “لیگ عدالت” رخ می‎دهد و از این جهت حائز اهمیت است. شخصیت اصلی فیلم فلش پوینت را بری الن (فلش) ایفا می‎کند و ری فیشر در نقش سایبورگ و گل گدوت در نقش زن شگفت انگیز هم حضور خواهند داشت. با وجودی که این 3 شخصیت می‎توانند در کنار یکدیگر فیلم را جلو ببرند اما زمزمه‎هایی به گوش می‎رسد که برادران وارنر فکرهای دیگری نیز در سر دارند و قرار است فلش به یک واقعیت دیگر ترنسپورت شود.

اگر داستان کامیک فلش پوینت را نمی دانید باید بگوییم که فلش قرار است در قالب شخصیت معادل خود در یک دنیای دیگر منتقل شود. بری الن در این دنیا قدرتی ندارد، سوپرمن زندانی است و بتمن دشمنان خود را به قتل می‎رساند. تا اینجای داستان جالب است! مگه نه؟ داستان های فلش معکوس، جنگ بین زن شگفت انگیز و آکوامن و داستان‎های جذاب دیگر هم در این فیلم دیده می‎شوند. فیلم Flashpoint از آن فیلم‎هایی است که حتما باید تماشا کنید.

۳. آکوامن (Aquaman) – بیست و یک دسامبر ۲۰۱۸

9 فیلم آینده dc 01 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوندحتما شخصیت جیسون موموآ در نقش کال دروگو در مقابل کالیسی (امیلیا کلارک) در سریال “بازی تاج و تخت” (Game of Thrones) را در خاطر دارید، زیرا در فصل اول شخصیت برجسته سریال بود. وی قرار است در فیلم آکوامن نیز شخصیت مشابهی را بازی کند. این شخصیت جدا از بازی در فیلم “لیگ عدالت” در این فیلم هم حضور داشته که در سال ۲۰۱۸ اکران می‎شود.

گفته می‎شود که داستان فیلم Aquaman به خواستگاه شخصیت آکوامن یا پادشاه دریاها می‎پردازد. امبر هرد در نقش میرا یا ملکه آتلانتیس حضور یافته و پاتریک ویلسون هم نقش ارباب اقیانوس، برادر خائن آکوامن را ایفا می‎کند. بنابراین در کنار پرداخته شدن به داستان آکوامن، با شخصیت‎های امبر و جیسون نیز آشنا می‎شویم. در ضمن نیکول کیدمن نیز در این فیلم حضور دارد.

حتما بخوانید:
۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

۲.  زن شگفت انگیز دو (Wonder Woman ۲) – سیزده دسامبر ۲۰۱۹

9 فیلم آینده dc 09 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

و اما یکی دیگر از فیلم‎های DC که قرار است در آینده اکران شود، سری دوم “زن شگفت‎انگیز” است که با توجه به موفقیت فوق‎العاده نسخه اول کاملا طبیعی است. پس از عرضه فیلم “زن شگفت انگیز” به دنبال “بتمن در مقابل سوپرمن”، بسیاری آن را یکی دیگر از شکست‎های دنیای دی سی قلمداد می‎کردند، اما شانس خوب برادران وارنر این فیلم را له یک اثر موفق بدل ساخت.

سری دوم فیلم زن شگفت‎انگیز قرار است در ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ تولید شود و همچون نسخه اول قرار است که پتی جنکینز کارگردانی آن را برعهده داشته باشد. داستان فیلم زن شگفت‎انگیز 2 مشخص نیست اما احتمالا به خواستگاه زن شگفت‎انگیز و رابطه‎‎ با پدرش زئوس مربوط می‎باشد.

۱. بتمن (The Batman) – بدون تاریخ

9 فیلم آینده dc 08 - معرفی 9 فیلم جذاب DC (دی سی) که در آینده اکران می شوند

انگار برادران وارنر به این نتیجه رسیده‎اند که، حالا که تمام شخصیت‎ها فیلم مجزای خود را دارند، بهتر است که شخصیت بتمن نیز از قافله عقب نماند. در جولای ۲۰۱۵ بود که ن افلک اعلام کرد در کنار جف جانز نویسندگی و کارگردانی یک فیلم بتمن را برعهده می‎گیرد. اما به علت نبود فیلمنامه مناسب، بن افلک در نهایت تصمیم گرفت بخش کارگردانی را رها کند و بر نویسندگی و صحنه‎های اکشن تمرکز کند. با این حال طرفداران و مخالفان دنیای دی سی از فیلمی که در مقابل شوالیه تاریکی قد علم کند، استقبال می‎کنند.

برادران وارنر اعلام کردند که این فیلم بن افلک بیشتر بر روی مهارت‎های جاسوسی بتمن که در داستان‎های کامیک به دلیل آن شهرت یافته است، تمرکز می‎کنند. بتمن در هنگام گرفتن اطلاعات از دشمنان، همانند رورشاخ جدی و جسور است و به همین دلیل بهترین جاسوس جهان محسوب می‎شود. اما هنوز مشخص نیست که آیا بن افلک می‎تواند تولید موفقی داشته باشد یا خیر؟!. اما تا به الان که توانسته بر سر زبان‎ها بیفتد و خوب پیش برود.

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن