اپلاخبارتلفن همراهسامسونگ

آیا می توان با آیفون 10 و گلکسی اس 8 در زیر آب عکس بگیریم؟

امتیاز دهید

یکی از سئوالاتی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید این است که آیا می توانیم با گوشی آیفون 10 و گلکسی S8 در زیر آب هم عکس بگیریم؟ در چه عمقی چنین کاری امکان پذیر است ؟ آیا بعد از گرفتن عکس گوشی ما آسیب نمی بیند؟

گرفتن عکس سلفی در استخر آنهم در قسمت پرعمق می تواند هیجان انگیز باشد. تصور کنید لباس غواصی پوشیده اید و می خواهید در ته دریا از خودتان عکس سلفی بگیرید ، آیا چنین تصمیمی امکان پذیر هست ؟

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند با لباس غواصی هم زیر آب سلفی بگیرند؟ ایده جالبی است ، اگر روزی تصمیم بگیرید در قسمت پر عمق استخر از خودتان سلفی بگیرید کدام تلفن هوشمند را انتخاب می کنید؟ آیا گوشی های هوشمند ضد آب می توانند برای چنین تفریحی مناسب باشند ؟

اینطور که در مشخصات سامسونگ گلکسی S8 نوشته شده ، این تلفن هوشمند ضد آب است. ولی آیا می تواند در کف استخر هم چنین کارایی داشته باشد و آیا می توانیم در عمق چهار متری با آن عکس بگیریم؟

فقط کسی می تواند به این سئوال پاسخ بدهد که خودش یک بار آنرا امتحان کرده باشد. خبرگزاری theverge در مقاله ای به این موضوع پرداخته و از زبان یکی از کاربران گوشی سامسونگ گلکسی S8 امکان پذیر بودن چنین کاری را تایید کرده است.

این کاربر توانسته به خوبی با گوشی ضد آب خود عکس های سلفی بگیرد و معتقد است شرکت هایی همچون سامسونگ، اپل، ال جی، گوگل و سونی باید به این ویژگی در گوشی های هوشمند خود توجه بیشتری داشته باشند.

حال سئوال اینجاست، این تلفن های هوشمند ضد آب تا چه عمقی می توانند در آب فرو رفته و عکس بگیرند؟ در حال حاضر، تلفن های هوشمند امروزی شاید نتوانند برای اموری مانند غواصی مناسب باشند، حدودا تا عمق سه فوت ( حدود یک متر) می توانند وارد شوند و نه بیشتر !

یعنی وقتی وارد استخر می شوید فقط می توانید تنها یک متر پایین تر از سطح آب رفته و گوشی را به درون آب برده و عکس سلفی بگیرید و کارایی بیشتر از این ندارند.

آیفون 10 هم می تواند حدود یک متر (تقریبا سه فوت ) از سطح آب پایین تر رفته و عکس بگیرد و این در حالی است که گلکسی S8 تا عمق 5 فوت ( حدود 1.5 متر ) هم می تواند پایین تر از سطح آب برود و عکس بگیرد.

البته نباید منکر این مساله بشویم که گوشی گران قیمتی مانند سامسونگ و اپل می تواند با رفتن در درون آب استخر صدمه ببیند و شاید هر کسی نخواهد چنین ریسکی را پذیرفته و به خاطر گرفتن چند عکس گوشی هزار دلاری اش را در آب استخر فرو ببرد!

ولی از سوی دیگر شرکت های سازنده تضمین کرده اند که چنین قابلیتی وجود دارد و به کاربران اعلام کرده اند نباید نگران باشند. هر چند شاید هر کسی نخواهد چنین ریسی را بپذیرد و امتحان کند. برخی هم معتقدند شما باید به تضمین مقاومت در برابر آب شرکت ها اعتماد کنید.

ولی در نظر داشته باشید که اگر می خواهید عکس های زیر آب را امتحان کنید، چند نکته را باید مورد توجه قرار دهید. به دکمه شاتر صفحه لمسی خود اعتماد نکنید. از دکمه حجم صدا به جای آن استفاده کنید. این دکمه هم روی آیفون 10 وهم روی گلکسی S8 تعبیه شده است.

در حین عکاسی زیر آب صبور باشید، زیرا گاهی لغزش های دست ما و یا حرکت آب باعث می شود فیلترها و تنظیمات دوربین به هم خورده و ممکن است مجبور باشید لحظاتی را منتظر بمانید.

 

حتما بخوانید:
آپدیت اندروید 8 برای گلکسی اس 8 سامسونگ به ایران رسید

منبع: theverge

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن