اخبارگوناگون

دولت آمریکا در پی تصویب قوانین جدید برای جریمه هکرهای چینی

دولت ایالات متحده آمریکا قصد دارد با تصویب قوانین جدید به دستگیری و محاکمه هکرهای چینی بپردازد؛ این قوانین برای مقابله با سارقان سایبری که به هک اطلاعات کمپانی‎ها و افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با آمریکا مبادرت می‎ورزند، تصویب خواهند شد.

به گزارش رویترز و به نقل از منابع اطلاعاتی معتبر آمریکایی، چینی‎ها از ساز و کار گسترده و ظاهرا موفقی به نام cloudhopper برای هک کردن اهداف خود در آمریکا بهره می‎برند. امریکا برای نباور است که این هکرها با بخش امنیت داخلی کشور چین در ارتباطند، که جزئیاتی از این امر هفته گذشته در وال استریت ژورنال به چاپ رسیده بودند.

پروژه Cloudhopper، هک کردن کمپانی‎های بزرگ امریکایی

طبق این گزارش هکرها با پشتیبانی وزارت کشور چین، حجم عظیمی از داده‎های افراد فعال در بخش‎های تجاری و اقتصادی آمریکا را مورد حمله سایبری قرار داده اند. ظاهرا پروژه Cloudhopper بر روی هک کردن کمپانی‎های ذخیره‎سازی داده‎ها در آمریکا که به مدیریت اطلاعات شرکت‎های بزرگ و سازمان‎های دولتی می‎پردازند، متمرکز کرده است.

نخستین حملات سایبری مرتبط با پروژه Cloudhopper در سال 2017 رخ داد و توسط یک سازمان امنیتی بریتانیایی کشف شد. در روزهای اخیر نیز تنش بین آمریکا و چین به دلیل دستگیری یکی از معاونین ارشد کمپانی هواوی در کانادا، به اوج خود رسیده است.

و حالا به نظر می‎رسد آمریکا قصد دارد با به تصویب رساندن قوانین گسترده‎ای دست خود را برای محاکمه هکرهای چینی و دستگیری و انتقال آنها به آمریکا بازتر کند و به این ترتیب دست بالا را در مذاکرات پیش رو که قرار است طی 90 روز ابتدایی سال 2019 برگزار شوند در اختیار داشته باشد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
reuters

پاسخی بگذارید

بستن
بستن