آموزشترفند هاسیستم عامل

آموزش غیرفعال کردن تنظیم خودکار روشنایی (Auto-Brightness) در آی او اس ۱۱

امتیاز دهید

در اکثر گوشی های امروزه گزینه ای به نام تنظیم خودکار میزان روشنایی (Auto-Brightness)  صفحه نمایش وجود دارد و در بیشتر مواقع این قابلیت فعال است. اما گاهی اوقات این قابلیت آزار دهنده می شود و می خواهید که خودتان به صورت دستی این تنظیم را انجام دهید. گوشی های آیفون هم به صورت پیش فرض از تنظیم نور خودکار برای نمایشگر دستگاه بهره می برند.

 پیش از این اگر می خواستید از شر این قابلیت رهایی پیدا کنید، فقط کافی بود به  بخش تنظیمات صفحه نمایش آیفون تشریف ببرید و ان را غیر فعال کنید. اما با ورود نسخه جدید سیستم عامل آیفون یعنی آی او اس 11 و بروزرسانی آن، متوجه می شوید که دیگر خبری از دکمه ی فعال یا غیر فعال سازی تنظیم اتوماتیک روشنایی در بخش تنظیمات صفحه نیست. به همین دلیل تصمیم گرفتیم به چگونگی غیرفعال سازی قابلیت تنظیم خودکار نور در آی او اس 11 بپردازیم. لطفا تا انتها نیوز کالا را همراهی کنید.

دوتصویر زیر به خوبی گویای تفاوت صورت گرفته در بخش تنظیمات صفحه نمایش و روشنایی در نسخه های مختلف آی او اس می باشند. با دقت به تصویر سمت راست متوجه می شوید که در آی او اس 11، از دکمه ی تنظیم خودکار روشنایی یا همان Auto-Brightness خبری نیست.

آموزش غیرفعال کردن تنظیم خودکار روشنایی در آی او اس ۱۱

  • ابتدا به تنظیمات آیفون خود بروید.
  • وارد بخش General بشوید
  • اینک به ترتیب وارد قسمت های Accessibility و Display Accommodations بشوید.
  • دکمه ی Auto-Brightness را مشاهده کرده و گزینه ی غیرفعال سازی حالت تنظیم خودکار روشنایی را لمس کنید.

شاید با خود بگویید امان از این اپل با این کارهایش، آخر چه دلیلی دارد این جابجایی؟ چه کسی می داند؟؟!! شاید اپل با این ترفند قصد داشته تا دسترسی کاربران به بخش غیرفعال سازی تنظیم خودکار روشنایی را سخت تر کند تا از مصرف باتری کاسته شود. حتما می دانید که تنظیم خودکار روشنایی باعث بهبنه سازی در مصرف باتری آیفون و هر گوشی دیگری می شود.

 

حتما بخوانید:
دانلود نسخه بتا آی او اس ۱۱ برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ

منبع: gadgethacks

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن