اخبارگوناگون

تماشا کنید: ربات کارگر ژاپنی که دیوار آماده نصب می کند

تماشا کنید: ربات کارگر ژاپنی که دیوار آماده نصب می کند
4 (80%) 1 رای

موسسه تحقیقاتی AIST در ژاپن نوعی ربات ساختند که می تواند دیوارهای آماده را نصب کند و جایگزین نیروی انسانی شود.

موسسه علوم فناوری صنعتی پیشرفته ژاپن یا AIST به‎تازگی رباتی انسان‌نما طراحی و ساخته است که قادر است کارهای ساده‎ی ساخت و ساز از جمله نصب دیوارهای آماده را انجام دهد. در ویدیویی که در انتهای مطلب قرار داده‎ایم، می‌توانید نحوه نصب یک دیوار آماده را توسط ربات مدل HRP-5P تماشا کنید. ربات فوق با استفاده از قلاب‌ها، قطعه‌ای را حرکت می‌دهد تا به دستان خود بگیرد. این ربات همچون یک نوجوان در حال ساخت کاردستی می‌کند، اما با این وجود کار را به خوبی به انجام می‌رساند.

موسسه AIST می خواهد این ربات را برای محیط‌های ساخت و ساز آماده کند. با توجه به این مطلب که جمعیت ژاپن در حال پیر شدن است و در آینده این کشور با نیروی کار بسیار کمی مواجه خواهد بود، شاید تولید این ربات فکر خوبی باشد. هدف این موسسه تحقیقاتی، جایگزینی ماشین به جای نیروی کار انسانی است که این مهم در محیط‌های مونتاژ در تاسیسات بزرگ، جهت ساخت ساختمان، خانه، هواپیما و کشتی به وقوع خواهد پیوست.

طبق اعلام AIST:

ربات کارگر ساختمانی ابتدا محیط خود را بررسی می کند و اشیا را با دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دقیق و باکیفیت خود شناسایی کرده و سپس به کار خود می‌پردازد.

تماشا کنید: ربات کارگر ژاپنی که دیوار آماده نصب می کند

بر اساس یکی از مطالعاتی که در سال 2013 توسط دانشگاه آکسفورد انجام شد، این دانشگاه میزان احتمال اتوماتیک کردن فرآیند کاری را تخمین زد و جهت نصب دیوارهای آماده، میزان قابل توجه 79 درصدی را برای کارکرد ربات‌ها پیش‌بینی کرد. هم اکنون تعدادی این ربات ها به کارهایی از جمله، آجر گذاشتن، نجاری و نصب کاشی می‌پردازند.

حتما بخوانید:
نمایشگاه CES 2018: ربات های کمک رسان ال جی برای فرودگاه، هتل ها و فروشگاه ها!
منبع
theverge
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن