اخبار سینما و تلویزیون

باکس آفیس: The Meg با جیسون استاتهام صدر نشین جدول فروش این هفته شد

در هفته ای که گذشت، ۳ فیلم جدید به باکس آفیس راه یافتند که در بین آنها The Meg موفق شد در اولین هفته حضورش، Mission: Impossible – Fallout را کنار بزند و صدرنشین جدول فروش شود.

تام کروز این بار مغلوب جیسون استاتهام شد و به رتبه دوم نزول کرد. در فیلم The Meg جیسون استاتهام به ایفای نقش می پردازد و اولین هفته فروش خوبی را تجربه کرد. داستان فیلم The Meg اقتباسی از کتاب استیو آلن، ماجرایی به نمایش می کشد که پیش از این در زیادی از آن را دیده‌ایم. فیلم موفق The Jaws و دنباله‌های ساخته شده از آن تنها چند مورد از نبرد انسان با کوسه‌های خونخوار هستند. اما این بار بخت با کوسه خونخوار یار نبوده و قرار است با جیسون استاتهام سرشاخ شود، زیرا جیسون با کسی شوخی ندارد حالا می خواهد شبکه های مافیایی باشد یا کوسه ای عظیم الجثه! این فیلم اکشن در نخستین هفته اکران به فروش ۴۴ میلیون دلاری رسید که هنوز با بودجه  ساخت ۱۳۰ میلیون دلاری خود خیلی فاصله دارد.

فیلم Slender Man دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته بود که با حواشی بسیار، راهی سالن ها شد. شخصیت Slender man در سال ۲۰۰۹ در فضای مجازی شکل گرفت و به مرور زمان توسط فرهنگ عامیانه هویت پیدا کرد. تا جایی که این شخصیت را می توان جزو اولین چهره‌های دیجیتال ترسناکی دانست که بین آثار کالت جای گرفت. Slender man در سال ۲۰۱۷ مستندی با عنوان Beware the Slenderman با محوریت این شخصیت و وقایع مرتبط با آن از شبکه HBO پخش شد. سپس تهیه کنندگان این فیلم که فکر می کردند می توانند از این نمد کلاهی برای خود بدوزند، دست به کار شدند و نسخه سینمایی این فیلم را ساختند. اما فیلم با صحنه‌های نه چندان دلچسب سینمایی و بودجه کمی همراه شد که نتوانست منتقدین را راضی کند و در هفته اول اکران تنها ۱۱ میلیون دلار فروخت. حالا این دراز خوش پوش باید منتظر باشد و بینید که مردم دوست دارند برای هفته دوم هم در جدول نگهش دارند یا خیر.

و اما فیلم BlacKkKlansman داستان یک کارآگاه سیاه پوست است که در سال ۱۹۷۰ در فرقه کو کلاکس کلان نفوذ می‌کند. این فیلم با روایت روان خود توانست نظر منتقدین را به خود جلب کند و امتیاز فوق‌العاده ۹۷ را از سایت Rotten Tomatoes دریافت کرد. ظاهرا تماشاگران نیز از این فیلم بدشان نیامده و به توانست ۱۰٫۸ میلیون دلار در یک هفته بفروشد.

باکس آفیس هفته دوم آگوست؛ The Meg صدرنشین

فیلم رتبه فعلی رتبه هفته
گذشته
مدت زمان اکران
(هفته)
فروش آخر هفته
(میلیون دلار)
مجموع فروش تاکنون
(میلیون دلار)
  The Meg ۱ ۱ ۴۴٫۵ ۴۴٫۵
  Mission: Impossible – Fallout ۲ ۱  ۳ ۲۰٫۰ ۱۶۲٫۰
  Christopher Robin ۳ ۲  ۲ ۱۲٫۴ ۵۰٫۰
  Slender Man ۴ ۱ ۱۱٫۱ ۱۱٫۱
  BlacKkKlansman ۵ ۱ ۱۰٫۸ ۱۰٫۸
  The Spy Who Dumped Me ۶  ۳ ۲ ۶٫۶ ۲۴٫۶
  Mamma Mia! Here We Go Again ۷  ۴ ۴ ۵٫۸ ۱۰۳
  The Equalizer 2 ۸  ۵ ۴ ۵٫۵ ۸۹٫۶
  Hotel Transylvania 3: Summer Vacation ۹  ۶ ۵ ۵٫۱ ۱۴۶٫۹
  Ant-Man and the Wasp ۱۰  ۷ ۶ ۴٫۰ ۲۰۳٫۵
منبع: IMDB

 

0/5 ( 0 نظر )
منبع
نیوز کالا

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن