اخبار خودروخودرو

ناکامی تسلا مدل S در تست ترمز خودکار؛ تسلا اعتبار تست را بررسی می کند

ناکامی تسلا مدل S در تست ترمز خودکار؛ تسلا اعتبار تست را بررسی می کند
5 (100%) 1 رای

طبق گزارش موسسه تست خودروهای اروپا، تسلا مدل S در تست شبیه‌سازی ترمز خودکار موفق عمل نکرد.

براساس گزارش اداره تست و استانداردسازی لوکزامبورگ ILNAS، تسلا مدل اس درحال که 30 کیلومتر در ساعت سرعت داشت نتوانست از برخورد با خودروی فرضی جلوگیری کند. این موسسه تصاویری از این تست را منتشر کرد اما جزئیات بیشتر را اعلام نکرد. البته وضعیت این تست مبهم و جالب بوده است.

ناکامی تسلا مدل S در تست ترمز خودکار

موضوع آنجا جالب تر می شود که این تست بر روی خودرو تسلا مدل اس 2018 انجام گرفته و در این خودرو نخستین نسل سخت‌افزار اتوپایلوت نصب شده است. زمانی که متوجه شویم، مدل‌های سال 2016 و 2017 تسلا مدل S در تست پیشگیری از تصادف جلوی موسسه آمریکایی IIHS امتیاز عالی را به دست آورده‌اند نتیجه به دست آمده جالب‌تر هم می‌شود.

ناکامی تسلا مدل S در تست ترمز خودکار

این تست در برابر اصحاب رسانه و یک خودروی دیگر که ولوو S90 2018 بود، انجام گرفت. یعنی یک تسلای کارکرده در برابر یک ولووی جدید؟ تسلا مدل S 2015 با سرعت 30 کیلومتر در ساعت به آدمک تست برخورد کرده اما ولوو S90 با سرعت 60 کیلومتر در ساعت توقف نموده است.

ناکامی تسلا مدل S در تست ترمز خودکار

ولوو S90 2018

یکی از سخنگویان تسلا در این باره گفت:

ILNAS از ارائه جزئیات این تست شامل پروتکل تست خودداری کرده است و اعتبار این تست مورد تائید نیست. و بنابراین ما نمی‌توانیم اعتبار این تست را تأیید کنیم. البته در موقع تست ما حصضور نداشتیم اما با توجه به شماره شناسایی خودور متوجه شدیم که این محصول سال 2015 است و به عنوان خودرویی اجاره‌ای در آلمان ثبت شده است. ما به تحقیق بیشتر به منظور فهم چگونگی انجام این تست ادامه خواهیم داد.

در خبری دیگر متوجه شدیم که تسلا مدل 3 اخیراً توسط IIHS تست شده است. این اتومبیل در تست پیشگیری از تصادف جلو امتیاز عالی را کسب نموده و به خوبی توانسته در سرعت‌های کم و زیاد توقف نماید.

 

حتما بخوانید:
ایلان ماسک نسبت به شرایط بد تسلا در آینده نگران است
منبع
electrek
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن