آموزشاپلیکیشن

آپدیت جدید تلگرام: ظهور استیکرهای متحرک جذاب + آموزش فعالسازی

حتما تا به حال از استیکرهای تلگرام استفاده کرده‎اید. پیام رسان پرطرفدار تلگرام (حتی بعد از فیلترینگ) در جدیدترین آپدیت خود (نسخه 5.9 تلگرام) امکان استفاده از استیکرهای متحرک تلگرام را نیز فراهم کرده که از دیدنشان ذوق زده می‎شوید.

استیکر متحرک تلگرام چیست؟

از پس و از نسخه 5.9 تلگرام به بعد، دیگر حالت و احساسات خویش را با استیکرهای متحرک تلگرام بیان خواهید کرد. این استیکرها دارای سرعت 60 فریم بر ثانیه‌ای هستند و بسیار روان و جذاب اجرا می‌شوند.

علی‌رغم آنکه حرکت این استیکرها بسیار جذاب و سریع است اما به‌خاطر فناوری پیشرفته ساخت، حجم پایینی داشته و حداقل از تصاویر گیف ارسالی بسیار سبک‌تر هستند.

بدین خاطر می‌توان پیش بینی کرد که به‌زودی شاهد استفاده گسترده کاربران از این دسته استیکرها باشیم. نکته قابل توجه اینجاست که این قسمت هم  مانند سایر قسمت‌های تلگرام متن باز است، و سازندگان خوش ذوق داخلی هم به‌زودی استیکرهای جذابی را با استفاده از این قابلیت خواهند ساخت که همین امر بر میزان جذابیت استفاده از آن‌ها می‌افزاید.

خوب است بدانید که استیکرهای متحرک تلگرام با فرمت TGS ارایه شده و حجم‎شان باید چیزی حدود 20 تا 30 کیلوبایت باشد تا جایی که حتی از برخی عکس‌های ثابت نیز کم حجم‌تر هستند. خوشبختانه مصرف باتری آن‌ها نسبت به گیف‌ها پایین‌تر است و خلاصه مزایای بسیار زیادی دارند.

چگونه استیکر متحرک را در تلگرام فعال کنیم؟

اولین اقدامی که برای داشتن استیکرهای متحرک تلگرام باید انجام بدهید این است که، تلگرام خودتان را به‌روز کنید. اگر گوشی اندرویدی دارید از طریق پلی استور و اگر صاحب آی‌فون هستید با اپ‌استور، آخرین نسخه از تلگرام را دانلود کنید.

پس از آن در گوشی خودتان به بخش استیکرهای جدید بروید (آیکون مربعی شکل در کادر سفید ارسال پیغام)، در آنجا مشاهده خواهید کرد که دسته زیادی از این استیکرها در دسته‌های مختلف قرار گرفته است. باقی مراحل هم که دیگر ساده است، مانند سایر استیکرها می‌توانید استفاده کرده و لذت ببرید. به همین سادگی به همین خوشمزگی!!!

0/5 ( 0 نظر )
منبع
telegram

پاسخی بگذارید

بستن
بستن