آموزشترفند ها

چگونه با گلکسی نوت ۹ سامسونگ اسکرین شات بگیریم؟

این که از تلفن همراه خود چه استفاده ای می کنید اصلا مهم نیست که چه قیمتی هم برای خرید آن پرداخت کرده اید، حداقل به ما مربوط نمی شود! اما این که چگونه از صفحه نمایش گوشی خود عکس بگیرید، خب مهم است. در ادامه به نحوه گرفتن اسکرین شات در گلکسی نوت ۹ می پردازیم.

یکی از کاربران همیشگی نیوز کالا از ما پرسیدند که چند روش برای گرفتن اسکرین شات در گلکسی نوت ۹ وجود دارد، که در پاسخ به این کاربر عزیز باید بگوییم که، مسلما گوشی با این قیمت بالا کم لطفی است که تنها یک روش برای گرفتن عکس از نمایشگر وجود داشته باشد. حتی در گلکسی نوت ۹ قابلیت هایی وجود دارد که پس از اسکرین شات، بتوانید ویژگی های موردنظر خود را روی آن پیاده کنید.

آموزش گرفتن اسکرین شات در گلکسی نوت ۹

اسکرین شات از تمام محتوای صفحه با گوشی، کار بسیار ساده ای است که سامسونگ دو راه پیش پای شما قرار داده است.

گرفتن اسکرین شات در نوت ۹ با کلیدها

 1. محتوا یا صفحه موردنظر خویش را روی گوشی باز کنید.
 2. دکمه پاور و کم کردن صدا را همزمان به مدت ۲ ثانیه فشار دهید.
 3. در این لحظه صفحه گوشی فلشی می زند و اسکرین شات شما ثبت می شود.
 4. همان لحظه می توان اسکرین شات را به اشتراک گذاشت، اما مطمئن باشید که این عکس در گالری شما ذخیره می شود تا در موقع لزوم به اشتراک بگذارید.

note 8 screenshot steps - چگونه با گلکسی نوت ۹ سامسونگ اسکرین شات بگیریم؟

عکس گرفتن از صفحه گوشی نوت ۹ با کنترل حرکتی کف دست

 1. صفحه موردنظر را روی گوشی خود باز کنید.
 2. کنار کف دست خویش را روی کنار نمایشگر قرار دهید(هیچ فرقی نمی کند که سمت چپ باشد یا راست)، دست خویش را در همان حالت به سمت چپ یا راست بکشید. البته باید این نکته را قبلا می گفتم اما اشکال ندارد همین جا می گویم، اگر این روش کار نکرد به منوی تنظیمات تشریف ببرید و در بخش ویژگی‌های پیشرفته، گزینه‌ی Palm siwpe to capture را فعال کنید.
 3. در این حالت صفحه گوشی شما به صورت فلش نمایش داده شده و اسکرین شات ثبت می‌شود.  همان لحظه می توان اسکرین شات را به اشتراک گذاشت یا در گالری ذخیره کرد.

بیشتر عکس بگیرید

می خواهید محتوای پایین یا بالای صفخه نمایش هم در اسکرین شات شما ثبت شود؟ بله این حق مسلم شماست. برای این منظور فرقی نمی کند که از کدام روش برای گرفتن اسکرین از نوت ۹ استفاده کرده اید، فقط کافیست پس از گرفتن عکس از میان چند گزینه ای که در پایین صفحه به شما نمایش داده می‌شود، اسکرول کپچر (scroll capture) را لمس نمایید. به کمک این گزینه صفحه به صورت خودکار به سمت پایین کشیده می شود تا محتوای پایین صفحه گوشی هوشمند شما نیز قابل عکس گرفتن باشد.

در این حالت هر تعداد اسکرین که بگیرید، به صورت عمودی به یکدیگر متصل می شوند و در قالب یک تصویر ذخیره می گردند. این روش اسکرین شات برای صفحات وب بسیار کاربردی است.

تا هر زمان که خواستید از گزینه scroll capture استفاده کنید (مال خودتان است) اما به محص اینکه کارتان تمام شد، گزینه های ذخیره، ویرایش یا اشتراک در پایین صفحه را انتخاب نمایید.

گرفتن اسکرین شات در گلکسی نوت ۹ با قلم اس پن

قلم اس پن (S Pen) گلکسی نوت ۹ دارای ویژگی های جذابی است که یکی از آنها گرفتن اسکرین شات است. اگر در حال استفاده از قلم اس پن هستید و می خواهید اسکرین شات بگیرید، خیلی جذاب و شیک می توان این کار را انجام داد.

 1. محتوای مورد نظر خود را روی گوشی باز کنید.
 2. دکمه کنار اس پن را فشار دهید تا منوی Air Command باز شود و سپس گزینه Screen Write را انتخاب کنید.
 3. درهمان لحظه صفحه گوشی نوت ۹ شما فلشی می زند و اسکرین شات شما ثبت می گردد.
 4. همانجا مستقیما وارد صفحه ویرایش تصویر شوید و به کمک قلم اس پن جادویی نوت ۹ هر چه خواستید روی عکس بنویسید. مثلا عکس شما با توضیحاتی همراه است که می توانید روی خود عکس بنویسید.
 5. در بالای صفحه، نوار ابزاری وجود دارد که از طریق آن می توانید،  رنگ قلم را نیز تغییر داده و یا از گزینه‌های پاک کن، بازگشت و انجام مجدد نیز بهره ببرید.
 6. در پایان هم مثل همیشه گزینه های ذخیره، اشتراک و بریدن در پایین صفحه منتظر شما هستند تا تصویر خود را ذخیره یا به اشتراک بگذارید و یا اینکه برش بزنید.

note 8 screenshot steps 2 - چگونه با گلکسی نوت ۹ سامسونگ اسکرین شات بگیریم؟

به همین سادگی و خوشمزگی با روش های اسکرین شات با گوشی گلکسی نوت ۹ سامسونگ آشنا شدید. امیدواریم  که این مطلب آموزشی نیز مورد توجه شما کاربران محترم قرار گرفته باشید. جنانچه سوال یا مشکلی پیرامون این مطلب داشتید با ما در قسمت دیدگاه ها در میان بگذارید.
حتما بخوانید:
ال جی وی 40 تین کیو در برابر دیگر پرچمداران
منبع
androidcentral
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن