اخبارتلفن همراهسونی

با ویژگی نور شب «Night Light» در گوشی های سونی اکسپریا XA1 خداحافظی کنید!

ویژگی نور شب سیستم عامل اندروید که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته بود، بدون هیچ گونه توضیحی از دستگاه های خاصی در اندروید 8.1 اوریو حذف شد.

قابلیت Night Light که در سال 2016 و همزمان با اندروید وان نسخه Developer Preview منتشر شد، حال به طور ناگهانی از نسخه 8.1 اوریو حذف شد. همین موضوع شرکت های OEM از قبیل سونی را به فکر جایگزینی مناسب برای این قابلیت انداخت و گوشی های مدلد سونی اکسپریا XA1 دارای قابلیت انحصاری دید شب ساخت سونی است.

Sony Night Light - با ویژگی نور شب «Night Light» در گوشی های سونی اکسپریا XA1 خداحافظی کنید!

کمپانی سونی سال گذشته ویژگی دید شب را در نسخه بتای نرم افزار های خود ارائه داد. این برنامه از برخی جنبه ها به سیستم Developer Preview گوگل شباهت داشت؛ این سیستم نیز محیطی جهت آزمایش ویژگی هایی است که راه خود را به سمت مدل های پایدار نیافتند.

همچنین بخوانید: 

اینفوگرافیک: مقایسه سونی اکسپریا XA1 پلاس با اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra

در یکی از پیش نمایش ها، مدل های اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Ultra و اکسپریا XA1 پلاس، یک ویژگی Night Light به نام “اقدامات شبانه” را در منوی تنظیمات «Good night actions» کشف شد. با وجودی که این قابلیت سونی همچون دید شب بومی اندروید برجسته نیست، اما میزان نور آبی را کاهش می دهد که بر روی ریتم شبانه روزی تاثیر می گذارد که و به واسطه نور صفحه گوشی، به سختی می توان به خواب رفت.

یکی دیگر از کاربران در صفحه رسمی سونی در توییتر، پرسید که چرا گوشی های سری XA1 دارای قابلیت دید شب هستند، اما دیگر مدل های سونی این قابلیت بی بهره اند. یکی از اپراتورهای پشتیبانی محصولات سونی در جواب گفت که این ویژگی در نسخه ی جدید اندروید اوریو در گوشی های XA1 حذف می شود و گزینه های جایگزین شرکت های ثالث را پیشنهاد می کنیم.

Sony Night Light 1 - با ویژگی نور شب «Night Light» در گوشی های سونی اکسپریا XA1 خداحافظی کنید!

مشخص نیست که آیا این ویژگی به دلیل فنی حذف شده یا نوعی سیاست همسان سازی در گوشی های سونی است. اما حذف قابلیت نور شب در گوشی های اکسپریا XA1 سونی به هر دلیلی که بوده، باعث تاسف است که دیگر شاهد این قابلیت در نسخه جدید اندروید اوریو نیستیم.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
xda-developers

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن