اخبارسونی

کمپانی سونی سرویس ردیابی مای اکسپریا (My Xperia) را متوقف کرد!

کمپانی سونی تصمیم به توقف سرویس ردیابی مای اکسپریا (My Xperia) گرفته است. این کمپانی اعلام کرد از این پس به جای سرویس مای اکسپریا، کاربران می‌توانند از سرویس ردیاب گوگل استفاده نمایند.

همراه با اپل که قابلیت فایند مای آیفون (Find My iPhone) را برای آیفون‌ها معرفی کرد، شاهد کمپانی‌های دیگری بودیم که سرویس مشابهی برای گوشی‌های خود عرضه کردند. در مورد سونی باید بگوییم که خدمتی مشابه اپل را ارایه کرد، اما به نظر می‌رسد که تصمیم به توقف مای اکسپریا گرفته است.

این مسأله در فروم سونی توسط نماینده شرکت تایید شد که گفت:

از این پس دیگر سرویس مای اکسپریا بر روی اکسپریا ایکس زد پریمیوم فعال نخواهد بود، و به مین دلیل در بخش تنظیمات مشاهده نخواد شد. به جای آن کاربران می‌توانند از سرویس ردیاب گوگل با نام فایند ما دیوایس (Find My Device) استفاده کنند که یک نرم‌افزار فوق العاده قدرتمند برای قفل کردن و یا پاک کردن دستگاه است.

طبق اشاره وبلاگ اکسپریا، وجه تشابه بین دو سرویس کاملا مشهود است، یعنی کاربرانی که در زمان تغییر برنامه‌های خود نیاز به یادگیری و آموزش برنامه جدید دارند، این تغییر سرویس کار مشکلی به نظر نخواهد آمد.

به احتمال زیاد علت متوقف سازی سرویس‌های سونی توسط این شرکت، کم کردن تمرکز بر روی بخش‌های خاص بوده تا بتوانند از منابع خود به شکل بهینه تری استفاده نمایند و تسلط و تمرکز بیشتری برروی بخش‌های اصلی بگذارند.


منبع
ubergizmo
برچسب‌ها

معین شاداب

دنیای فناروی، دنیای پر شور و حالی برای منه. امیدورارم از مطالب من خوشتون بیاد

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید