اخبارسخت افزار

سامسونگ در حال کار بر روی چیپست‌های ۷ نانومتری و ۱۱ نانومتری برای سال 2018 است

کمپانی سامسونگ یکی از غول های بزرگ حوزه تکنولوژی محسوب می شود و کمتر کسی است که با محصولات این کمپانی کره ای آشنا نباشد. می توان گفت یکی از شناخته شه ترین و البته مهم ترین محصولات سامسونگ، لوازم الکترونیکی و گوشی های هوشمند است، اما خوب است که بدانید، سامسونگ یک تراشه ساز کم نظیری نیز می باشد.

این روز ها شنیده می شود که سامسونگ در حال کار بر روی چیپست های سال 2018 است که قرار است با فناوری 11 و 7 نانومتری ساخته و پرداخته شوند.

ساعاتی پیش کمپانی سامسونگ اعلام کرد که تصمیم دارد تا تراشه‌های ۱۱ نانومتری برای گوشی‌های میان رده و بالا رده تولید نماید. این تراشه بر اساس فرآیند LPP طراحی شده، که یک نسخه کوچکتر از پردازنده های ۱۴ نانومتری LPP به شمار می رود. این شرکت کره ای وعده داد که این چیپست‌های جدید با استفاده از همان قدرت و انرژی، چیزی در حدود ۱۵ درصد افزایش عملکرد خواهند داشت.

خوب است که بدانید فضای اشغال شده توسط این پردازنده در دستگاه، چیزی در حدود ۱۰ درصد نسبت به پردازنده‌های فعلی کاهش  دارد و مسلما بدین شکل قیمت تراشه‌ها نیز افت خواهد کرد. اولین چیپست 11 نانومتری سامسونگ قرار است در نیمه اول سال 2018 روانه بازار شود.

7nm and 11 nm chipsets - سامسونگ در حال کار بر روی چیپست‌های ۷ نانومتری و ۱۱ نانومتری برای سال 2018 است
سامسونگ در حال کار بر روی چیپست‌های ۷ نانومتری و ۱۱ نانومتری برای سال 2018 است

در سال آینده گوشی های پرچمدار نیز با تراشه‌های ۷ نانومتری LPP وارد بازار می شوند که بر اساس لیتوگرافی EUV ساخته خواهند شد. این تراشه‌ها نیز برای نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آماده خواهند شد، یعنی همان زمانی که احتمالا تراشه‌های اپل ای ۱۲ (Apple A12) در دل آیفون‌های جدید اپل جای می گیرند.

انتظارات بر این است که پانزدهم سپتامبر (24 شهریور ماه) جزئیات بیشتری منتشر شود. ممکن است که تا ان زمان درباره تراشه‌های ۶ نانومتری این کمپانی نیز خبرهایی بشنویم. البته شاید!

منبع: gsmarena

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن