سامسونگعلم و دانشگوناگون

تست موفقیت آمیز تکنولوژی 5G توسط سامسونگ در قطار در حال حرکت

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

سامسونگ تکنولوژی 5G را در یک قطار در حال حرکت آزمایش کرد و سرعت 1.7 گیگابایت برثانیه را دریافت کرد. این کمپانی کره‌ای توانست با همکاری شرکت مخابرات ژاپن، تکنولوژی 5G را در یک قطار در حال حرکت تست کردند و به سرعت 1.7 گیگابایت برثانیه رسیدند.

 تکنولوژی 5G

در این تست، سرعت قطار در حال حرکت، 100 کیلومتر بر ساعت بود. 5 جی در این وضعیت توانست لینک‌های دانلود و آپلود را کاملا موفقیت آمیز انتقال دهد. در گزارشی که بعد از این تست منتشر شد آمده که جدیدترین شبکه توانست به سرعتی برابر 1.7  گیگابایت بر ثانیه دست پیدا کند.

سامسونگ در انجام این تست از قطعات 5G استفاده کرد که قبلا آنها را پیش فروش کرده بود. بسته کامل شامل یک مودم 5G، روتر RAN، 5G مجازی و هسته بود. دراین تست موفقیت آمیز، توانستند یک ویدئوی 8K را دانلود و یک ویدئوی 4K را آپلود کنند.

همان‌طور که پیش بینی می‌شد، 5 جی تاخیر کمی بین ارسال دستور و دریافت پاسخ داشت. بازدهی بالا و دیگر توانایی ها، از سایر مزیت‌های این شبکه است که مسافران قطار و دیگر اپراتورها به آن معترف بودند.

یوشیاکی اوچیدا، مدیر اجرایی ارشد KDDI، گفت:

تست سرعت 5G در قطار در حال حرکت، نقطه عطف بزرگی بود و ما انتظار داریم تا سال 2020 بتوانیم به سرویس‌های بیشتری از این شبکه پرسرعت دست پیدا کنیم. برای رسیدن به این مقصود، KDDI همچنان به همکاری با سامسونگ ادامه خواهد داد.

پیش‌تر هم سامسونگ و KDDI چنین آزمایشی را در ماه فوریه در یک ماشین در حال حرکت در خیابان های توکیو انجام دادند. این سناریو دو قسمت داشت: ابتدا یک مودم G5 روی یک خودرو که سرعت 60 کیلومتر بر ساعت داشت قرار داده شد، این خودرو در یک بزرگراه نسبتا شلوغ در حال حرکت بین دو ایستگاهی بود که آنتن‌های 5G در آنجا نصب بودند. قسمت دوم، عملکرد طیف 28GHz سنجیده شود. در این تست سرعت 3.7 گیگابایت برثانیه بدست آمد.

سامسونگ تستی مشابه را سه سال پیش هم در یک ماشین در حال حرکت انجام داد. نتیجه آن تست رسیدن به سرعت دانلود 150 Mbps بود.

با نتایج موفقیت آمیز این تست، انتظار می‌رود کمپانی های بیشتری در آینده برای توسعه و پیشرفت تکنولوژی 5G اقدام کنند.

 

 

منبع: neowin

تست موفقیت آمیز تکنولوژی 5G توسط سامسونگ در قطار در حال حرکت
امتیاز دهید

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

Please ورود to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید