اخبارگوناگون

تغییرات مدیریتی در سامسونگ؛ جایگزین هایی برای مدیران کلیدی مناطق آمریکای شمالی و اروپا

براساس آخرین خبرها گویا این روزها سامسونگ دست به تغییراتی در سطوح ارشد مدیریتی خویش زده است تا پیشرفت روز افزون این شرکت دستخوش جدایی های یکباره مدیرانش نشود.

داده است دست به تصمیماتی هنگامی که گرگوری لی  مدیر منطقه امریکای شمالی برای ملحق شدن به کمپانی نوکیا، شرکت سامسونگ را ترک کرد، این کمپانی کره ای برآن شد تا یک سر و سامانی به اوضاع  سطوح مدیریتی خود بدهد. و اولین قرعه به نام اوم یانگ-هون (Eom Young-hoon) افتاد که از این پس به جای آقای لی در سمت مدیر منطقه آمریکای شمالی و کیم مون-سو (Kim Moon-soo) نیز به‌عنوان مدیر منطقه اروپا در این کمپانی پر آوازه ادامه فعالیت می دهند.

13 سال فعالیت حرفه ای گرگوری لی در کمپانی سامسونگ از توان مدیریتی وی حکایت دارد به‌طوری‌که در این مدت، ریاست بخش‌های مختلفی اعم از مناطق جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی را عهده‌دار بوده است. وی هم اکنون به عنوان مدیر بخش Nokia Technologies که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه کمپانی بزرگ نوکیا محسوب می‌شود، ایفای نقش می کند.

هر چند تا به الان سامسونگ واکنشی را در رابطه با جدایی ناگهانی آقای لی از خود نشان نداده، اما این شرکت همواره بر اهمیت منطقه آمریکای شمالی تاکید داشته و در گزارشات مالی خود اعلام کرده که در سا گذشته، بالغ بر 34 درصد از مجموع درآمد 175.5 میلیارد دلاری خود را از بازارهای متعلق به این منطقه امریکای شمالی به‌دست آورده است. اکنون که حاشیه سود سامسونگ به بیشترین حد خود در طی سال‌های اخیر رسیده، باید منتظر ماند و دید که این تغییرات مدیریتی چه تاثیری بر عملکرد این شرکت در آینده برجای خواهد گذاشت.

 

1 - تغییرات مدیریتی در سامسونگ؛ جایگزین هایی برای مدیران کلیدی مناطق آمریکای شمالی و اروپا

از سویی دیگر با توجه به مشکلاتی که اخیرا برای لی کان-هی (Lee Kun-hee) رییس شرکت سامسونگ رخ داده است و اتهاماتی که در خصوص رشوه و اختلاس به پارک گئون-های (Park Geun-hye) نایب رییس این شرکت وارد می‌شود، به‌نظر می‌رسد که سامسونگ این روزها با مشکلات عدیده‌ای در بخش مدیریتی خود دست و پنجه نرم می‌کند.

طبق آخرین گزارش‌ها و تصمیمات اتخاذ شده اوم یانگ-هون از 17 جولای جایگزین لی، به‌عنوان مدیر بخش آمریکای شمالی می شود و کیم مون-سون نیز از هفته جاری فعالیت خود را به‌عنوان مدیر منطقه اروپا آغاز می‌کند. شایان ذکر است که توان مدیریتی برای این شرکت غول پیکرسامسونگ همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده و علاوه بر تجربه کافی و مناسب به تخصص ها نیز می اندیشند.  

در طی چند سال اخیر، کسب و کار چشم بادامی‌ها در مناطق غربی با رشد قابل‌توجهی همراه بوده. بر همین اساس بازار کشورهای غربی برای سامسونگ نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و قیمت سهام این شرکت از سال گذشته تا به امروز، افزایشی 32.8 درصدی را به خود دید. سامسونگ این افزایش درآمد خود را در طی یکی دو سال اخیر مدیون سرمایه‌گذاری و فروش بالای تجهیزات نیمه‌هادی می داند.

 

لازم به ذکر است که میزان سودآوری این شرکت نیز فراتر از تصورات کارشناسان بوده، به‌طوری‌که هم‌اکنون، لی کان-هی، رئیس سامسونگ به‌عنوان چهل و پنجمین مرد ثروتمند جهان شناخته می‌شود و لی جائه-یونگ، نایب رییس این شرکت نیز در جدیدترین فهرست شاخص سرمایه جهانی (Global Wealth Index)، رتبه خود را به 199 رساند.

منبع ANDROIDHEADLINES

0/5 ( 0 نظر )

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن