اخبارتلفن همراهسامسونگ

گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2017 سامسونگ از سود 12.67 میلیارد دلاری خبر می دهد

براساس آخرین گزارش مالی سامسونگ، این شرکت توانست در سه ماهه ی دوم سال 2017 سود عملیاتی 12.67 میلیارد دلاری را از آن خود کند.

با این میزان سود عملیاتی، بهار 2017 را به پرسودترین فصل تاریخ کمپانی سامسونگ بدل گشت. این در حالی است که در نسبت به مدت مشابه سال 2016 سود عملیاتی این شرکت کره ای به میزان ۷۲.۷ درصد افزایش داشته است. انتظار می رود این روند صعودی تا پایان سال 2017 ادامه داشته باشد. لازم بذکر است که درآمد این غول تکنولوژی نیز به میزان ۱۹.۸ درصد رشد داشته و مبلغ ۵۴.۷۹ میلیارد دلار را در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۷ کسب کرده است.

در کمپانی سامسونگ پرسودترین بخش، واحد تراشه های این تولید کننده است، زیرا سود عملیاتی این بخش از اول ماه آوریل تا پایان ژوئن به میزان ۷.۱۹ میلیارد دلار بود. در مدت مشابه سال 2016 بخش تراشه ها تنها ۲.۳۴ میلیارد دلار سودآوری داشته است.

کمپانی سامسونگ بر این باور است که عملکرد کهکشانی در بخش صنعت تراشه های موبایل، افزایش تقاضا از طرف سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند را بدنبال داشته است. این شرکت با توجه به شرایط پیش روی و میزان تقاضا برای تولید تراشه، فاز جدیدی را برای تراشه های 7 نانومتری راه اندازی کرده و گویا دیگر نگران آینده نیست. کمپانی سامسونگ خود می داند که عملکرد سه ماهه ی سوم (فصل تابستان ۲۰۱۷) به خوبی سه ماهه ی دوم نخواهد بود؛ اما همچنان به آن امیدوار است. مسلما قیمت این تراشه ها با افزایش تقاضا رو به فزونی است، و سود بیشتری را برای سه ماهه ی سوم پیش بینی می کند.

در کمپانی سامسونگ بخش مربوط به موبایل و تبلت توانست سود عملیاتی ۳.۶۸ میلیارد دلاری را به دست آورد. این میزان در مدت مشابه سال گذشته، ۳.۸۶ دلار بوده است. شما به خوبی می دانید که شرکت سامسونگ گوشی های هوشمند متنوعی را روانه ی بازار می کند، اما مقدار زیادی از سود این بخش، توسط گوشی های پرچمدار سامسونگ تامین می شود.

منبع: androidheadlines

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن