اپلاخبارتلفن همراهسامسونگهواوی

سامسونگ، هواوی و اپل بیشترین تلفن همراه را در 3 ماهه سوم 2018 به فروش رساندند

کمپانی‎های بزرگ همواره برای تصاحب سهم بیشتری از بازار با یکدیگر رقابت می‎کنند. در ادامه نگاهی می‎اندازیم به میزان فروش و سود این کمپانی‎ها در بازارهای مختلف جهان.

شرکت Counterpoint Research در پایان هر فصل مالی آمارهای مختلفی را از میزان فروش گوشی‌های هوشمند توسط تولیدکنندگان مختلف ارائه می‌کند. در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا با دقت این آمارها را بررسی کنیم و اینفوگرافیک میزان فروش انی شرکت‎ها در سه‎ماهه سوم سال را مرور کنیم.

آمار فروش موبایل در فصل سوم سال 2018

این آمار شامل ماه‎های جولای، آگوست و سپتامبر می‌شود و در این بین سامسونگ بیشترین سهم فروش بازار را با ۱۹٪ به دست آورد، بعد از آن هواوی با ۱۴٪ و اپل با ۱۲٪ در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

در این بین اوپو و شیائومی نیز هر کدام با ۹ درصد بالاتر از ویوو با ۸٪ قرار دارند. و اما گروه HDM گلوبال که امتیاز تولید و فروش موبایل‌های نوکیا را در اختیار دارد در این بازه سه‌ماهه فروش چندانی نداشته اما نسبت به میزان فروش خود در بازه مشابه سال ۲۰۱۷ رشد ۷۳ درصدی را تجربه کرد.

در مجموع در فصل سوم سال 2018 تمام شرکت‎های تولیدکننده گوشی تلفن همراه در جهان رویب هم رفته چیزی حدود 380 میلیون گوشی هوشمند را به فروش رسانیده‎اند  که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 5 درصد کاهش یافته است.

samsung huawei and apple shipped the most phones in q3 of 2018 00 - سامسونگ، هواوی و اپل بیشترین تلفن همراه را در 3 ماهه سوم 2018 به فروش رساندند
آمار فروش موبایل در فصل سوم سال 2018

حالا بیایید و کمی ریزتر این آمار را بررسی کنیم: در بازار آسیا اوپو با ۱۶٪ سهم بازار در رتبه اول قرار دارد. در رتبه‌های بعدی هواوی و ویوو با ۱۵٪ و شیائومی با ۱۴٪ قرار دارند. سامسونگ توانست تنها ۱۰٪ از سهم بازار آسیا را در اختیار بگیرد.

در بازار آمریکای شمالی همان‌طور که انتظار می‌رفت اپل بیشترین سهم را با ۳۹٪ در اختیار گرفت و سامسونگ ۲۶٪ از سهم بازار را مال خود کرد. سامسونگ بهترین سهم بازار را در اروپا با ۳۱٪ به دست آورد و پس از آن هواوی با ۲۲٪ و اپل با ۱۹٪ قرار دارند. سهم تولیدکنندگان دیگر در این بازار نا چیز بود.

samsung huawei and apple shipped the most phones in q3 of 2018 01 - سامسونگ، هواوی و اپل بیشترین تلفن همراه را در 3 ماهه سوم 2018 به فروش رساندند

با توجه به کاهش مجموع فروش در این بازه، برخی کمپانی‏‎ها سودهای خوبی به جیب زده‎اند. سامسونگ در میزان سود رکورد زد و شیائومی با وجود افت در بازار چین اما عملکرد خوبی در بازار هند بخه ارمغان آورد. میزان فروش گوشی‌های اپل تغییر چندانی نکرد اما با توجه به این مطلب که، قیمت گوشی‌های این کمپانی امریکایی افزایش قابل توجهی نسبت به سال 2017 داشته‌اند، ساکنین کوپرتینو نیز سود فراوانی کسب کرده‌اند.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
gsmarena

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن