اخبارگوناگون

درآمد اپراتورهای تلفن همراه از سرویس پیامک به صفر رسید

از زمانی که پای پیام‎رسان‎ها به زندگی مردم باز شد، شاده تغییرات بسیاری در سبک و سیاق زندگی بودیم. در این بین میزان درآمد اپراتورها نیز بیش از هر بخش دیگری دستخوش تغییر شد.

از یک سو میزان استفاده کاربران از سرویس‌هایی همچون پیامک و تماس کم شد، ولی از سوی دیگر استفاده از بسته‌های اینترنتی همراه بیش از گذشته شد.  با این حال، آنها دست روی دست نگذاشتند و با اعتراض به نسبت به فعالیت برنامه‌های پیام‍‌رسان و شبکه‌های اجتماعی زمینه مسدود شدن تماس‌های صوتی و تصویری آنها را فراهم کردند. اما ظاهرا هر چه سعی کردند راهی برای نجات سرویس پیامکی نیافتند.

درآمد از طریق پیامک برای اپراتورها به صفر رسید!

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به تحولاتی که در دنیا به دنبال اقتصاد دیجیتال شکل گرفته است، گفت:

در دنیا با کاهش درآمد اپراتورهایی روبرو هستیم که سرویس به‎روز نشده‎ای را ارائه می‎دهند.  درآمد اپراتورهای موبایل در سرویسی مانند پیامک، به صفر رسیده و در حوزه مکالمه نیز درآمد اپراتورها روند کاهشی دارد، بنابراین اپراتورها باید با توجه به شرایط جدید باز طراحی شده و برای تحول جدید آماده باشند.

فلاح جوشقانی معتقد است باید سازمان‎ها آماده پذیرش تحولات دنیای دیجیتال را داشته باشند. این تحول دیجیتال در دنیا، موجب افزایش درآمد می‎شود و براساس آماری که از مجمع جهانی اقتصاد ارائه داده، نشان داده است؛ کشورهایی که استراتژی تحول دیجیتال را اجرا کردند با افزایش 9 درصدی درآمد، افزایش 12 درصدی حجم بازار و افزایش 26 درصدی سودآوری شرکت‌ها همراه بودند.

 جوشقانی افزود:

آمارها نشان می دهد که در بازه زمانی سال 2016 که تحول دیجیتال به طور اساسی مطرح شد، ارزش افزوده در صنعت 10 هزار میلیارد دلار بود و پیش بینی می شود که تنها در بخش محتوا و سرگرمی این رقم به 700 میلیارد دلار برسد.در صنعت ICT عواملی مانند کاهش درآمد اپراتورها، اهرم‌هایی هستند تا اپراتورها به سمت تحول دیجیتال حرکت کنند.

 

حتما بخوانید:
آیا نقض حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن روبیکا صحت دارد؟
منبع
خبرگزاری مهر
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن