اخبارتلفن همراه

گزارش: برترین تولیدکنندگان گوشی در سه‌ماهه دوم 2017 مشخص شدند

براساس آخرین گزارشات مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، حدود 360.4 میلیون دستگاه گوشی در سراسر جهان به‌فروش رسیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال پیش، رشدی 6 درصدی را تجربه می کند.

طبق این گزارش سامسونگ پس از ناکامی در عرضه گلکسی نوت 7، توانسته بر میزان فروش گوشی های هوشمند خود بیافزاید، تا جایی که توانست توانست افزایشی 2 درصدی فروش را در مقایسه با سه‌ماهه دوم سال 2016 تجربه کند. اپل که در جایگاه دوم این رده‌بندی قرار گرفته موفق به، رشد یک درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته شود. با این حال اما سهم کلی این کمپانی در بازار گوشی‌های هوشمند به‌دلیل رشد قابل‌توجه شرکت‌های چینی در طی ماه‌ها و سال‌های اخیر، کاهش داشته است.

تولیدکنندگان گوشی در سال 2017 - گزارش: برترین تولیدکنندگان گوشی در سه‌ماهه دوم 2017 مشخص شدند
طبق این گزارش، سامسونگ در رده اول، اپل در رده دوم و هواوی در رده سوم برترین تولیدکنندگان گوشی در سه ماهه دوم سال 2017 شدند.

با استناد به این گزارشات، برای سازندگان چینی در بازار گوشی های هوشمند اتفاقات خوبی رخ داده و آینده خوبی را پیشرو دارند. براساس این گزارش، هواوی همچنان جایگاه سوم خود را حفظ کرده و اکنون 11 درصد از سهم بازارهای جهانی گوشی را در اختیار دارد که درواقع رکوردی جدید برای این شرکت محسوب می‌شود. نکته جالب توجه اینجاست که این شرکت چینی فقط 2.6 میلیون دستگاه گوشی کمتر از اپل به فروش رسانده است. ظاهرا هواوی این صعود را مدیون فروش بالایی مدل‌های پی 10 و میت 9 است.

و اما رده های بعدی از آن شرکت‌های اوپو و شیائومی‌ می باشد که افزایش فروشی قابل‌توجه را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند،  اوپو رشدی 64 درصدی و شیائومی ‌نیز رشدی 58 درصدی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.

منبع: PHONEARENA

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن