اخبار خودروویدئو

کراس‎اوور الکتریکی رنو K-ZE در آوردگاه خودروی پاریس 2018 رونمایی شد

کمپانی کانسپت جدید K-ZE را در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 معرفی کرد. این کراس اوور کوچک و تمام الکتریکی سال آینده وارد بازار خواهد شد.

این خودروی مفهومی رنو همچون رنو کوئید آینده‌نگرانه است و ظاهراً بر پایه همان پلتفرم بنا شده اما هنوز درباره زیرساخت K-ZE چیزی نگفته‎اند.

2018 renault k ze concept 0 - کراس‎اوور الکتریکی رنو K-ZE در آوردگاه خودروی پاریس 2018 رونمایی شد

کراس‎اوور الکتریکی رنو K-ZE

به احتمال زیاد حرف K از اول کلمه کوئید برگرفته شده اما حروف ZE احتمالا به وضوح بر قوای محرکه‌ی الکتریکی این کانسپت دلالت دارند. گفته شده قوای محرکه‌ی K-ZE با استانداردهای NEDC محدوده حرکتی 250 کیلومتری خواهد داشت. و با بهره گیری از شارژرهای خانگی یا زیرساخت‌های عمومی می‌توان باتری این خودرو را شارژ کرد.

از تجهیزات رنو K-ZE باید به سیستم اطلاعات سرگرمی‌ای اشاره کرد که دسترسی به سرویس‌های ارتباطی، سیستم ناوبری، دوربین دنده‌عقب و… را میسر می‌سازد.

نسخه‌ تولیدی این کانسپت در سال 2019 قدم به دنیای خودرو می گذارد و احتمالا اولین بار در چین دیده شود. رنو می‌گوید جوینت ونچر دانگ فنگ و نیسان به منظور توسعه‌ی و ساخت خودروهای الکتریکی در چین اقدام به تولید این خودرو خواهد کرد.

کارلوس گوسن می‌گوید:

K-ZE یک خودرو ترکیبی از بهترین‌های گروه رنو بوده و پیشرو بودن ما در بازار خودروهای الکتریکی را با تجارت به دست آمده از محصولات ارزان‌قیمت ترکیب کرده است.

لازم به ذکر است که کمپانی رنو علاوه بر رونمایی از این کراس اوور الکتریکی، برنامه‌هایی برای الکتریکی کردن خودروهای کلاس C و B در اروپا نیز دارند؛ بنابراین نسل بعدی کلیو با قوای محرکه هیبریدی پا به میدان رقابت می گذارد و با نسخه‌های پلاگین هیبریدی کپچر و مگان نیز دیدار خواهیم کرد.

رنو در نمایشگاه پاریس 2018 از یک سیستم تجربه‌ی واقعیت مجازی نیز رونمایی کرد. این سیستم ترکیبی از محتوا، سرویس‌های ارتباطی، مدیا و حمل‌ونقل بوده و می‌تواند زمان سفر را به آموختن تجربه‌ها تبدیل کند.

حتما بخوانید:
معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای کامپکت در اروپا (پنج ماه اول سال ۲۰۱۸)
منبع
electrek
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن