اپلاخبارتلفن همراه

اپل: آیفون ها و مک بوک ها را از مواد بازیافتی خواهیم ساخت

اپل عرم خود را جزم کرده تا سیاست های محیط زیستی خود را پیاده سازی کند، و تمام قولی خود را بکار بسته تا در روند پروسه تولید محصولاتش کمترین ضربه را به محیط زیست و اکوسیستم وارد کند، تا از این طریق محصولات دوستدار محیط زیست روانه بازار کند.

مدیران ارشد این کمپانی اخیراً در طی مصاحبه‌ای بار دیگر تاکید کردند که همچنان به تجارت اکو-فرندلی (eco-friendly) پایبندند و در راستای تحقق این هدف، برنامه ای را جهت تولید دستگاه‌های آیفون و مک‌بوک از مواد بازیافتی یا مواد اولیه طبیعی (نظیر بیوپلاستیک‌ها) تدوین نموده‌اند.

لیزا جکسون، مقام ارشد اپل در معاونت امور محیط زیست اپل در این زمینه اظهار کرده:

«ما با جدیت تمام به دنبال تولید محصولاتی هستیم که تماما از مواد بازیافتی و مواد اولیه تجدیدپذیر تشکیل شده باشد. تا به حال چنین چیزی در بین کمپانی‌های تولید کننده‌ی محصولات الکترونیک سابقه نداشته و ما قصد در این راه پیشگام باشیم»

گزارش مرتبط و تازه‌ای توسط سازمان عفو بین‌الملل انتشار یافته و در آن ذکر شده کمپانی اپل در قبال معادن فلز و منابع کبالت زمین بیش از هر کمپانی دیگری مسئولانه رفتار کرده است و همین امر موجبات ستایش کمپانی کوپرتینویی از جانب این سازمان را در پی داشته است.
در ساخت باتری گجت های مختلف، برخی فلزات و مواد معدنی نقش مهمی را ایفا می کنند. و بخش عظیمی از تقاضای جهانی در این حوزه از معادن جمهوری دموکراتیک کنگو تامین می‌گردد، و آن هم توسط معدنچیانی که تحت شرایط بسیار خطرناک و بدون تجهیزات مناسب در حال کارند و حتی در بین آن‌ها کودکان نیز دیده می‌شوند.

با توجه به این موارد، سیاست جدید اتخاذ شده توسط اپل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، هرچند که هنوز مشخص نیست این کمپانی چه زمانی می تواند برنامه تولید محصولات از مئاد بازیافتی را به طور صحیح پیاده سازی کند.

 

منبع: bgr

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن