اخبارسخت افزار

کوالکام ادعا می کند اندروید در استفاده از تکنولوژی های جدید یک گام جلو تر از اپل است

شرکت کوالکام ساعاتی پیش لیستی از گوشی های هوشمندی که از تکنولوژی های جدید این شرکت بهره می برند، منتشر کرد. از جمله این نوآوری ها می‌توان به شارژ بی سیم، صفحه نمایش های اولد، سیستم دوربین دوگانه، صفحه نمایش های لبه به لبه و … اشاره کرد.

qualcommchart NEWSKALA - کوالکام ادعا می کند اندروید در استفاده از تکنولوژی های جدید یک گام جلو تر از اپل است
لیستی از گوشی های هوشمندی که از تکنولوژی های جدید کوالکوم بهره می برند

اگر اخبار تکنولوژی را دنبال کرده باشید، می دانید که امشب کمپانی اپل از پرچمدار جدید خود رونمای می کند. در اخبار و شایعات اخیر عنوان شده که آیفون 8 از ویژگی های جدید و بروز بهره می برد. این در حالیست که این تکنولوژی ها در گذشته  و در پرچمداران اندرویدی مورد استفاده قرار می گیرند.

کمپانی های اپل و کوالکام زد و خورد هایی در مورد ثبت  پتنت های خود داشته اند و بارها علیه یکدیگر در دادگاه های مختلف شکایت کرده اند. انتشار این لیست درست ساعاتی پیش از معرفی آیفون 8 نشان می‌دهد کوالکام قصد طعنه زدن به این کمپانی آمریکایی را دارد.

لازم بذکر است که بگوییم در لیست منتشر شده توسط کوالکوم تنها نام برخی از گوشی های هوشمند که از آخرین تکنولوژی ها استفاده کرده اند امده است و به تمام محصولات اشاره نشده است. به عنوان مثال بلوتوث نسخه 5 در گوشی‌هایی مانند گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس نیز به کار رفته اند که در این لیست تنها به ال جی وی 30، اچ تی سی یو 11 و شیائومی می 6 اشاره شده است.

بیشتر تکنولوژی های جدید اولین بار در گوشی های اندرویدی بکار رفته اند و از این بابت اندروید یک قدم ار محصولات اپل جلوتر است.

 

حتما بخوانید:
کدهای مخفی اندروید؛ همه چیز کاملا تحت کنترل شماست!

منبع: theverge

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن