خودروراهنمای خرید

راهنمای خرید دانگ فنگ H30 کراس

در این مطلب به سراغ خودروی چینی دانگ فنگ اچ 30 کراس آمدیم تا ببنیم ارزش خرید این خودرو چقدر است ؟ و بیش از پیش با نکات مثبت و منفی این خودروی چینی آشنا شویم.

راهنمای خرید و مشاوره دانگ فنگ H30 کراس


معرفی کلی دانگ فنگ H30 کراس

دانگ فنگ h30 کراس زاده ی کشور چین است. وی در رده خودروهای هاچ بک شهری قرار می گیرد و توهم کراس اوور دارد. این اتومبیل توسط یکی از گروه های صنعتی زیر مجموعه دانگ فنگ چین که به عنوان بزرگ ترین سازنده انواع وسیله نقلیه در این کشور به شمار می‌رود، تولید و عرضه شده و با گره صنعتی ایران خودرو وارد همکاری شد و راهش به بازار این هموار گردید.

نمای ظاهری و داخلی اچ 30 کراس

نمای ظاهری و داخلی اچ 30 کراس به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و خریداران، مدلی نسبتا زیبا و معقول است اما برخی دیگر بر این اعتقادند که، H30 کراس دارای طراحی ناهماهنگ است و قسمت ابتدایی و انتهایی آن، هیچ گونه هماهنگی و هارمونی ندارد.

Dongfeng H30 Cross 1 - راهنمای خرید دانگ فنگ H30 کراس
نمای ظاهری دانگ فنگ H30 کراس

اما وقتی به قیمت این خودرو بیشتر توجه می کنیم، متوجه می شویم که، نمای داخلی و بیرونی اپ 30 کراس خوب است. اما در داخل کابین و متریال استفاده شده نسبت به دیگر رقبایش برتری خاص و چشمگیری ندارد و کیفیت متریال به کار گرفته شده در H30 کراس نسبت به برلیانس H320 یا C3 پایین تر است.

Dongfeng H30 Cross 2 - راهنمای خرید دانگ فنگ H30 کراس
کابین دانگ فنگ H30 کراس

فضای سرنشینان در این خودرو بیشتر از دیگر هاچ بک‌های هم رده بوده و ۵ نفر با قدی برابر با ۱۸۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۸۰ کیلوگرم، به راحتی می‌توانند درون این خودرو جای گیرند و فضای پای سرنشینان عقب نیز نسبت به سایر رقبا، در وضعیت بهتر و راحتر تری است.

Dongfeng H30 Cross - راهنمای خرید دانگ فنگ H30 کراس
نمای ظاهری و داخلی این خودرو چگونه است؟

پیشرانه و عملکرد دانگ فنگ H30 کراس

H30 کراس مجهز به یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ با حجم ۱.۶ لیتر است (TU5) که قادر است نیروی ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۴۲ نیوتن متر را تولید نماید که توسط یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک ساخت شرکت آیسین ژاپن، به چرخ‌های جلو (FWD) منتقل می گردد.

H30 کراس در مدت زمان 13.2 الی 13.5 ثانیه از صفر مطلق به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد و سرعت نهایی ان حدود 175 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. این خودروی چینی در هر 100 کیلومتر مسیر شهری و اتوبان به صورت ترکیبی چیزی حدود ۶.۹ الی ۷.۱ لیتر بنزین قورت می دهد و دارای استاندارد آلایندگی آن یورو ۴ است. لازم به ذکر است که گنجایش باک دانگ فنگ H30 کراس برابر با ۵۱ لیتر است.

استهلاک و هزینه‌های جانبی H30 کراس

هزینه‌های جانبی H30 کراس نیز حائز اهمیت است و نباید از آن گذشت. اچ سی کراس در هر ۵۱۵۰ الی ۵۴۵۰ کیلومتر، نیاز به بررسی و سرویس‌های دوره‌ای دارد و هزینه اعلام شده ان توسط دارندگان این خودرو، چیزی حدود ۱۱۵ الی ۱۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین برای تعویض تایرهای این خودرو باید بگوییم که یک جفت لاستیک H30 کراس که به صورت استاندارد داری سایزی برابر با ۲۰۵/۶۵ R16 است، مبلغی حدود ۳۹۵ الی ۴۴۰ هزار تومان آب می خورد.

لازم به یاداوری است که در صورت خرید دانگ فنگ H30 کراس به صورت صفرکیلومتر، خریدار باید مبلغی حدود یک میلیون و ۶۴۷ الی یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان بابت بیمه شخص ثالث به مدت یکسال پرداخت کند.

قیمت دانگ فنگ H30 کراس

قیمت دانگ فنگ H30 کراس در ایران و در حال حاضر،  برابر ۵۱ میلیون و ۵۰۰ الی ۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

اما اگر بخواهید H30 کراس با بودجه‌ تا سقف ۴۵ میلیپون تومان را تهیه کنید، باید به سراغ کدام مدل رفت؟ براحتی می توان اچ 30 کراس دانگ فنگ با مدل ۱۳۹۵ و کارکردی کمتر از ۳۱ هزار کیلومتر را پیدار کرد که در بهترین شرایط فنی، ظاهری و جانبی باشد.

معایب دانگ فنگ H30 کراس

کمی هم از عیب و ایراد دانگ فنگ H30 کراس بگوییم:

  • جنس متریال ضعیف در ساخت کابین
  • دید محدود راننده به طرفین خودرو
  •  ایمنی ضعیف
  •  پیشرانه و گیربکس قدیمی
  •  گرانی برخی از لوازم یدکی
  •  صندلی‌های سفت و …

از جمله ایرادات اچ 30 کراس دانگ فنگ است. البته به نقل از خریداران و دارندگان این خودرو.

نظر شما چیست؟ آیا شما یکی از دارندگان دانگ فنگ H30 کراس هستید؟ و یا این که در فکر خرید این خودرو هستید؟ لطفا تجربیات، نظرات و سوالات خود پیرامون این اتومبیل را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن