اخبار خودروویدئو

معرفی کانسپت الکتریکی پژو E-Legend در نمایشگاه خودرو پاریس 2018

خودرو مفهومی الکتریکی پژو E-Legend در نمایشگاه خودرو پاریس 2018 معرفی شد. این خودرو الکتریکی تلفیقی از ماشین‎های قدیمی دهه 60 و فناوری‎های روز جهان است.

آیا دل خوشی از خودروهای فرانسوی ندارید؟ باد بگوییم که خودروی الکتریکی پژو E-Legend به نمایشگاه خودروی پاریس 2018 آمده تا ذهنیت شما را تغییر دهد. کمپانی فرانسوی پژو در این نمایشگاه خودرو از یک خودروی مفهومی رونمایی کرد که طراحی آن از پژو 504 کوپه الهام گرفته شده، اما بال عقب و به ویژه سپر جلویی آن بسیار شبیه به خودروهای عضلانی دهه 60 میلادی در آمریکاست. چراغ‌های عقب این خودرو ظاهر کلاسیک فرانسوی دارند، اما با نورهای LED شفاف و باریک به‌روز شده‌اند. باید اعتراف کرد که با یکی از تیزترین خودروهای الکترونیکی روبرو شده‎ایم.

peugeot e legend 00 - معرفی کانسپت الکتریکی پژو E-Legend در نمایشگاه خودرو پاریس 2018

کابین پژو E-Legend نیز ترکیبی از گذشته و آینده است. صندلی‌های جلویی که درست همانند صندلی‌های یک اتومبیل دهه 70 میلادی است و از جنس مخمل هستند. اما به فرمان خودرو که نگاه می کنیم به یاد هواپیماهای جت می‎افتیم که در بالای آن یک نمایشگر با حداقل نمایشگر 16 اینچی جا خوش کرده است. نمایشگرهایی بر روی کنسول وسط، در‌های خودرو و حتی سایبان‌ها نیز قرار گرفته است. همچنین به جای شیفترهای دنده معمولی، شیفتر کنترلی برای دنده در بین صندلی‌های خودرو تعبیه شده است.

peugeot e legend 01 - معرفی کانسپت الکتریکی پژو E-Legend در نمایشگاه خودرو پاریس 2018

مشخصات فنی پژو E-Legend

قلب آهنین پژو E-Legend یک پیشرانه الکتریکی 456 اسب بخاری با گشتاور 800 نیوتن‌متری است. این خودروی مفهومی قادر است در کمتر از 4 ثانیه به شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت برسد. و اما باتری‌های 100 کیلووات ساعتی این خودرو تحمل یک یک سفر 600 کیلومتری را دارند. پژو E-Legend یک اتومبیل خودران است و می‌تواند در دو حالت کامفورت و اسپورت براند. دو حالت رانندگی دستی نیز وجود دارد که بسته به نوع جاده می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

شایان ذکر است که E-Legend یک طرح مفهومی است، و امیدواریم که پژو از نشانه‌ها یا فناوری‌های این خودرو مفهومی در محصولات آینده خویش بکارگیرد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
engadget

پاسخی بگذارید

بستن
بستن