سامسونگنقد و بررسی محصولات

عمر باتری گلکسی S9+/S9 خیلی طولانی تر از گلکسی S8+/S8 نخواهد بود

حتما شما نیز کنجکاوید تا بدانید باتری گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ چقدر دوام می آورند. در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا به مقایسه باتری گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 8 بپردازیم.

طبق داده های ارائه شده توسط کمپانی سامسونگ، باتری گلکسی S9 و گلگسی S9 پلاس نسبت به نسل قبلی خود طول عمر بیشتری دارند؛ اما این تفوات چشمگیر نیست و در برخی موارد دیده مب شود. و این موضوع با توجه به این که، باتری های هر دو پرچمدار امسال همانند اس 8 و اس 8 پلاس به ترتیب 3000 و 3500 میلی امپر ساعت است، زیاد دور از انتظار هم نیست.

قبل هر چیز باید گفت؛ قطعا داده های آزمایشات عملی با تئوری متفاوت خواهد بود. داده های سامسونگ برای باتری های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به قرار زیر است:

مقایسه‌ی باتری گلکسی اس 9 و گلکسی اس 8

نوع استفاده گلکسی اس 9 گلکسی اس 8
پخش موزیک MP3 (با فعال بودن صفحه‌ی همیشه روشن) تا 48 ساعت تا 44 ساعت
پخش موزیک MP3 (با غیرفعال بودن صفحه‌ی همیشه روشن) تا 80 ساعت تا 67 ساعت
پخش ویدیو تا 16 ساعت تا 16 ساعت
تماس صوتی تا 22 ساعت تا 20 ساعت
اینترنت وای فای تا 14 ساعت تا 14 ساعت
اینترنت 3G تا 11 ساعت تا 11 ساعت
اینترنت LTE تا 12 ساعت تا 12 ساعت

حتما متوجه شدید که بیشترین تفاوت در بخش موزیک و در زمان خاموشی صفحه نمایش وجود دارد. حتی با وجود روشن بودن این صفحه نیز اس 9 عملکرد بهتری داشت. به نظر نمی‌رسد که تفاوت‌ها در دیگر سناریوها، همانند پخش ویدیو و مصرف اینترنت متفاوت باشند.

حال در جدول زیر به مقایسه باتری گلکسی اس 9 پلاس و اس 8 پلاس پرداخته ایم که نتایج آن ها با نسخه های معمولی خویش تفاوت چندانی ندارد. اس 9 پلاس در پخش موزیک برتری بزرگی دارد ولی در مورد پخش ویدیو یا استفاده از اینترنت تفاوت زیادی را نشان نمی‌دهد.

مقایسه‌ی باتری گلکسی اس 9 پلاس و گلکسی اس 8 پلاس

نوع استفاده گلکسی اس 9 پلاس گلکسی اس 8 پلاس
پخش موزیک MP3 (با فعال بودن صفحه‌ی همیشه روشن) تا 54 ساعت تا 50 ساعت
پخش موزیک MP3 (با غیرفعال بودن صفحه‌ی همیشه روشن) تا 94 ساعت تا 78 ساعت
پخش ویدیو تا 18 ساعت تا 18 ساعت
تماس صوتی تا 25 ساعت تا 24 ساعت
اینترنت وای فای تا 15 ساعت تا 15 ساعت
اینترنت 3G تا 13 ساعت تا 13 ساعت
اینترنت LTE تا 15 ساعت تا 15 ساعت

اما نقطه ابهام و تاریک در این داده ها، در نوع پردازنده گوشی ها است. وبسایت سامسونگ مشخص نکرده است که این نتایج مربوط به نسخه‌ی اسنپ دراگون 845 است یا اگزینوس 9810. با وجودی که این دو چیپست از لحاظ‌ سرعت کلاک با یکدیگر متفاوت هستند، هنوز معلوم نیست که تفاوت میان این دو محسوس خواهد بود یا خیر.

بر اساس بنچمارک‌ها، انتظار می رود اگزینوس 9810 تجربه روان تری از خود نشان دهد اما باید منتظر ماند و دید در دنیای واقعی و در دستان کاربر چه عملکردی دارد.  کمپانی سامسونگ اعلام کرده، زمان‌های ارائه شده برای طول عمر باتری پرچمداران، طبق آزمایشات داخلی بوده و مسلما  طول عمر واقعی بسته به شرایط، مدل دستگاه، نوع استفاده و عوامل محیطی بیرون تغییر می کند. به زودی، داده‌های باتری پرچمداران جدید سامسونگ در شرایط واقعی را به سمع و نظر شما خواهیم رساند.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
phonearena

پاسخی بگذارید

بستن
بستن