اخبارخودرو

کادیلاک در حال توسعه خودرویی با موتور اتمی است

در این روزگار و آلودگی های زیست محیطی که یکی از عوامل اصلی آن سوخت های فسیلی است، به مین دلیل کمپانی های خودروسازی به دنبال جایگزینی مناسب برای سوخت های فسیلی هستند. تا به الان شاهد خودروهایی بوده ایم که از برق و پیل سوختی هیدروژنی به عنوان جایگزین های سوخت های فسیلی استفاده می کردند، اما ظاهرا کادیلاک جایگزینی جدید برای سوخت های فسیلی در نظر دارد؛ سوخت هسته ای.

بلی درست است بهره گیری از نیروی هسته ای و ساخت یک خودروی هسته ای  چندان هم دور از ذهن نیست و نمی توان گفت امری تخیلی و غیر ممکن است. اما هر واقعیتی روزی تخیل بوده!

کمپانی کادیلاک در جریان نمایشگاه خودروی شیکاگو، خودرویی با سوخت توریوم را به نمایش گذاشت. مهندسان کادیلاک معتقدند که خودروی هسته ای علاوه بر این که باعث آلوده شدن محیط زیست نمی شود و به اصطلاح سوخی پاک است، بلکه تا یک قرن هم نیازی به سوخت گیری ندارد. در واقع خودروی هسته ای به واسطه ی وجود راکتوری که در آن نصب گردیده و نیرویی که از واکنش هسته ای توریوم حاصل می گردد قادر به حرکت است.

fun sketch  concept car by lone lanrete 1024x724 - کادیلاک در حال توسعه خودرویی با موتور اتمی است

توریم، در جدول تناوبی از عدد اتمی ۹۰ برخوردار است، و حدود ۲۰ میلیون بار بیشتر از زغال سنگ انرژی دارد و همواره به آن به عنوان یک منبع انرژی عالی نظر انداخته اند.

لازم بذکر است که تا با الان از این نوع خودرو مدلی معرفی نشده است، ولی یکی از محققان دانشگاه MIT در حال فعالیت بر روی ساخت یک راکتور هسته ای با نام مکس فلیزر است. مکس فلیزر وظیفه تامین نیروی لازم برای حرکت خودرو را دارد. می توان این راکتور را زیر کاپوت خودرو گنجاند زیرا وزن آن ۲۲۷ کیلوگرم بوده و اندازه اش نیز مناسب است. ناگفته نماند که راکتور مکس فلیزر می تواند ۳۳۵ اسب بخار قدرت را تولید کند.

Nuclear Powered Cadillac 1 - کادیلاک در حال توسعه خودرویی با موتور اتمی است

 

منبع: wowamazing

0/5 ( 0 نظر )

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن