اخبارنوکیا

نوکیا وام 500 میلیون یورو برای توسعه شبکه 5G دریافت کرد

نوکیا از بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB)، وابسته به اتحادیه اروپا (EU)، مبلغ پانصد میلیون یورو وام دریافت کرده است. این وام جهت تسریع بخشیدن به تحقیقات در زمینه توسعه نسل پنجم ارتباطات (5G) استفاده خواهد شد.

Alexander Stubb، نخست وزیر پیشین فنلاند و رئیس کنونی EIB پیرامون این وام گفته:

5G یا نسل پنجم اینترنت همراه به سرعت در حال فراگیر شدن است و من فکر می کنم 5G باعث بهبود زندگی مردم خواهد شد (شعار شصتمین سالگرد EIB).

وی پیش بینی کرده است که این مسئله فرصت های تجاری بسیار زیادی در پی خواهد داشت و به فعالیت های بی سیم کمک شایانی خواهد کرد.

همچنین کریسین پائولا رئیس بخش مالی نوکیا گفته است:

خوشبختانه ما مفتخریم که این اعتبار را ازEIB دریافت کنیم، سازمانی که با ما در بنیان گذاری انقلابی در زمینه 5G  شریک شده است و می‌توانم این مژده‌ را به شما بدهم که این انقلاب هم اکنون شروع شده است. این سرمایه گذاری باعث تقویت فعالیت‌های تحقیقاتی ما در زمینه 5G خواهد شد و تلاش های بی وقفه ما را برای تبدیل شدن به رهبر واقعی 5G جهان، پشتیبانی خواهد کرد.

با این وام، نوکیا به توسعه منابع مورد نیاز جهت توسعه سراسری نسل پنجم اینترنت همراه می پردازد. این منابع عبارت اند از: شبکه‌های رادیویی،پروتکل‌های اینترنت، شبکه نوری انتقال، بسته بندی داخل شبکه و سایر نرم افزار‌ها و سرویس‌های مربوط به سیستم. هنگامی که این منایع فراهم شدند، نوکیا می تواند این فناوری را به اپراتور‌های مخابراتی جهت استفاده از 5G در شبکه‌های موبایل پیشنهاد کند.

در سال های 2019 و 2020 شاهد استفاده فراگیر  شبکه 5G خواهیم بود و شاهد خواهیم بود که 5G به ستون اصلی تکنولوژی‌هایی مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، وسایل نقلیه خودگردان، آزمایشات پزشکی، لوازم پیشرفته خودکار و سایر تکنولوژی‌ها تبدیل شود.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
ft

یک نظر

پاسخی بگذارید

بستن
بستن