اخبارگوناگون

نسخه 55 فایرفاکس عرضه شد؛ پشتیبانی از واقعیت مجازی و اسکرین شات

موزیلا مدتی است که در حال تلاش بر روی واقعیت مجازی جهت استفاده در مرورگر فایرفاکس است. هرچند نسخه‌های ناپایدار این مرورگر از سال 2015 تاکنون از واقعیت مجازی Oculus Rift پشتیبانی می‌کنند.

این شرکت قصد دارد تا در مقیاس وسیع تری و کامل تری از واقعیت مجازی پشتیبانی کند. طبق  آخرین‌ اخبار، نسخه بعدی این مرورگر با بهره گیری از تکنولوژی WebVR از واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد. لازم بذکر است که تکنولوژی WebVR، امکان بهره‌مندی از محتوای واقعیت مجازی را برای مرورگر‌ها فراهم می‌کند، و نسخه 55 فایرفاکس با بهره مندی از این تکنولوژی عرضه خواهد شد.

mozilla firefox newskala - نسخه 55 فایرفاکس عرضه شد؛ پشتیبانی از واقعیت مجازی و اسکرین شات
نسخه 55 فایرفکس عرضه شد.

با گنجاندن این ویژگی، فایرفاکس هم‌اکنون قادر است تا با مرورگر‌های گوگل کروم و مایکروسافت Edge در این زمینه رقابت کند. البته باید اشاره کرد که این دو مرورگر بسیار زودتر از فایرفاکس به این ویژگی مجهز شده بودند.

علاوه‌بر واقعیت مجازی، فایرفاکس 55 در حال دریافت یک ویژگی جدید دیگری به نام اسکرین شات (Screenshots) است. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد  تا عکس‌های گرفته شده از مرورگر را بدون نیاز به خارج شدن از آن ذخیره کرده و آن‌ها را به اشتراک بگذارند

نسخه جدید فایرفاکس در تاریخ 8 آگوست (17 مرداده ماه ) به‌صورت جهانی عرضه شده است. از قلم نیافتد که ویژگی اسکرین‌شات  که بدان اشاره شد در ابتدا برای بعضی از کاربران قابل دسترسی است ولی در آینده برای تمامی کاربران فعال خواهد شد.

منبع: UBERGIZMO

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن