اپلاخبارتلفن همراهسامسونگشیائومی

آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷
5 (100%) 1 رای

با تلاش کمپانی بلانکو، مجری طرح‌های امنیتی و تعمیر گوشی‌های همراه، به آمار دقیقی در مورد درصد خرابی گوشی های هوشمند در ۳ ماه چهارم ۲۰۱۷ دست یافتیم. طبق این آمار گوشی های سامسونگ و ردمی ۴ شیائومی صدرنشین هستند.

کمپانی های تولیدکننده گوشی هیچ گاه در مورد امار خرابی گوشی های خود در طول سال چیزی نمی گویند تا آمار فروش آنها نزول نکند و همیشه از آمار پرفروش ترین ها و سود سالانه سخن می گویند.

آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال 2017

اما به همت شرکت امنیتی بلانکو (Blancco) آمار دقیقی از تعداد گوشی‌های خراب شده یا دچار مشکل و تعمیر شده در یک چهارم پایانی سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

طبق گزارش شرکت امنیتی و تعمیر موبایل بلانکو، سامسونگ با ۳۴ درصد، شیائومی با ۱۳ درصد و موتورولا با ۹ درصد سهم در دنیای گوشی‌های خراب، ۳ رتبه اول کمپانی های تولید کننده جهان را به نام خود ثبت کرده اند.

 

حتما بخوانید:  سامسونگ گلکسی اس 7، گلکسی ای 5 و گلکسی تب اس 3 به اندروید اوریو آپدیت می‌شوند

اما در این بین آمار سامسونگ نسبت به سه ماهه دوم (۶۱ درصد) و سه ماهه سوم (۵۳ درصد) کاهش را تجربه کرده است که رقم خوبی برای این شرکت محسوب می شود و نشان از توجه این شرکت به این مسئله مهم است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که دو شرکت اول این رده‌بندی، یعنی سامسونگ و شیائومی پرفروش‌ترین شرکت‌های گوشی همراه هستند و با کمی واقع‌بینی به این نتیجه می رسیم که احتمال خرابی محصولات آن‌ها نیز بیشتر نیز خواهد شد.

آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال 2017

در این گزارش نگاهی هم به موبایل های با سیستم عامل آی او اس می اندازیم. در رابطه با کمپانی اپل باید گفت که، آیفون ۶ سهم ۲۶ درصدی گوشی های خراب اپل را به نام خود ثبت کرد و در رتبه اول قرار دارد. جالب توجه است که درصد خرابی برخی از گوشی‌های ایفون از گوشی‌های اندرویدی بیشتر است.

آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال 2017

با بررسی دلیل خرابی ها به قسمت های میکروفون و دوربین گوشی ها می رسیم که بیش از دیگر قسمت ها در معرض خراب شدن هستند و اما در مورد گوشی های آیفون بخش بلوتوث و وای فای دلیل بسیاری از مشکلات کاربران اعلام شده است.

منبع
techspot
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن