اپلاخبارتلفن همراهسامسونگشیائومی

آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

با تلاش کمپانی بلانکو، مجری طرح‌های امنیتی و تعمیر گوشی‌های همراه، به آمار دقیقی در مورد درصد خرابی گوشی های هوشمند در ۳ ماه چهارم ۲۰۱۷ دست یافتیم. طبق این آمار گوشی های سامسونگ و ردمی ۴ شیائومی صدرنشین هستند.

کمپانی های تولیدکننده گوشی هیچ گاه در مورد امار خرابی گوشی های خود در طول سال چیزی نمی گویند تا آمار فروش آنها نزول نکند و همیشه از آمار پرفروش ترین ها و سود سالانه سخن می گویند.

خرابی گوشی های هوشمند - آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

اما به همت شرکت امنیتی بلانکو (Blancco) آمار دقیقی از تعداد گوشی‌های خراب شده یا دچار مشکل و تعمیر شده در یک چهارم پایانی سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

طبق گزارش شرکت امنیتی و تعمیر موبایل بلانکو، سامسونگ با ۳۴ درصد، شیائومی با ۱۳ درصد و موتورولا با ۹ درصد سهم در دنیای گوشی‌های خراب، ۳ رتبه اول کمپانی های تولید کننده جهان را به نام خود ثبت کرده اند.

 

اما در این بین آمار سامسونگ نسبت به سه ماهه دوم (۶۱ درصد) و سه ماهه سوم (۵۳ درصد) کاهش را تجربه کرده است که رقم خوبی برای این شرکت محسوب می شود و نشان از توجه این شرکت به این مسئله مهم است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که دو شرکت اول این رده‌بندی، یعنی سامسونگ و شیائومی پرفروش‌ترین شرکت‌های گوشی همراه هستند و با کمی واقع‌بینی به این نتیجه می رسیم که احتمال خرابی محصولات آن‌ها نیز بیشتر نیز خواهد شد.

خرابی گوشی های هوشمند 1 - آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

در این گزارش نگاهی هم به موبایل های با سیستم عامل آی او اس می اندازیم. در رابطه با کمپانی اپل باید گفت که، آیفون ۶ سهم ۲۶ درصدی گوشی های خراب اپل را به نام خود ثبت کرد و در رتبه اول قرار دارد. جالب توجه است که درصد خرابی برخی از گوشی‌های ایفون از گوشی‌های اندرویدی بیشتر است.

خرابی گوشی های هوشمند 2 - آمار خرابی گوشی های موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

با بررسی دلیل خرابی ها به قسمت های میکروفون و دوربین گوشی ها می رسیم که بیش از دیگر قسمت ها در معرض خراب شدن هستند و اما در مورد گوشی های آیفون بخش بلوتوث و وای فای دلیل بسیاری از مشکلات کاربران اعلام شده است.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
techspot

پاسخی بگذارید

بستن
بستن