اخبار خودروخودرو

شاسی بلند هامر H1 با تیونینگ Mil-Spec معرفی شد؛ بازگشت سوپرستار

شاسی‌بلند هامر H1 با تیونینگ اختصاصی فنی و ظاهری، محصول شرکت تیونینگ Mil-Spec معرفی شد. هامر اچ 1 با ۱,۳۵۶ نیوتن‌متر رونمایی شد.

هامر H1 شاسی‌بلند چهار چرخ محرک در سال 1992 توسط شرکت AM General روانه بازار شد. اساس طراحی H1 طبق شاسی‌بلند نظامی ارتش آمریکا موسوم به HMMWV یا هاموی (Humvee) بود و تا سال 206 فروش آن ادامه یافت. این مدل ابتدا با عنوان هامر (Hummer) به جهان شناخته شد و پس از فروش این برند به جنرال موتورز امریکا، به هامر اچ 1 تغییر نام داد.

mil spec hummer h1 2 2 - شاسی بلند هامر H1 با تیونینگ Mil-Spec معرفی شد؛ بازگشت سوپرستار

پس از هامر H1 مدل‌های H2 و H3 آن نیز به دنیای خودرو ملحق شدند و با کابین نامناسب، ابعاد بزرگ و قدرت کم پیشرانه به شهرت جهانی رسیدند. قدرت پیشرانه‌های ۸ سیلندر V شکل توربو دیزل در حجم‌های مختلف، با وزن بالای H1 همخوانی نداشت. مدل‌های کوچک‌تر H2 و H3 هم نتوانستند به آمار فروش بالایی برسند که درنهایت برند هامر در سال ۲۰۱۰ کاملاً منحل شد.

نقاط ضعف هامر اچ 1 توسط تیونر تازه تأسیس Mil-Spec برطرف شد و یکی از جذابرتین افرود های بازار چشم به دنیای خودرو گشود. در این تیم مهندسی نه تنها به بازسازی پرداختند بلکه دست به بهینه سازی های مختلفی زدند و هامر H1 غول پیکر دوباره احیا شد.

mil spec hummer h1 5 - شاسی بلند هامر H1 با تیونینگ Mil-Spec معرفی شد؛ بازگشت سوپرستار

تلاش مهندسان Mil-Spec در تمام بخش‌های هامر H1 از طراحی بدنه و فضای داخلی گرفته تا پیشرانه و قوای محرکه به خوبی جواب داد و این خودرو‌ با تمرکز ویژه بر قابلیت‌های آف‌رود، ظاهر مدرنی به خود گرفت. کابین هامر اچ 1 در راستای سواری راحت با متریال های باکیفیت از جمله، آلومینیوم و چرم مرغوب در سطح استاندارد ارتش، تماماً بازطراحی شده است.

پیش از این یکی از بزرگترین نقاط ضعف هامر H1، پیشرانه‌ی آن ‌بود. اما اینک به لطف پیشرانه‌ی کاملاً دست‌ساز و سفارشی ۸ سیلندر V شکل توربوشارژ دیزل ۶.۶ لیتری ساخت LBZ Duramax قدرتمند از گذشته در میان دیگر شاسی‌بلندهای بزرگ رخ نمایی می کند.

mil spec hummer h1 4 - شاسی بلند هامر H1 با تیونینگ Mil-Spec معرفی شد؛ بازگشت سوپرستار

این پیشرانه که حاصل تخصص و هنر مهندسان Mil-Spec است، حدود ۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۵۶ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و نهایت سرعت آن به ۱۵۴.۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این اعداد و ارقام در مقایسه با هامر H1 سال 2006 بسیار جالب و دیدنی است زیرا آن زمان، 305 اسب بخار قدرت داشت. ناگفته نماند که، سیستم تعلیق مستقل هامر H1 نیز به صورت کامل توسط  Mil-Spec طراحی شده و بهترین سواری را به ارمغان می آورد.

هامر اچ 1 محصول Mil-Spec در پنج مدل مختلف شامل پیکاپ چهاردر، استیشن چهاردر، شاسی‌بلند چهاردر، پیکاپ دودر و پیکاپ سرپوشیده‌ی چهاردر عرضه خواهد شد.تا به الان قیمت شاسی بلند هامر h1 مشخص نشده است.

تصاویر هامر MIL-SPEC H1

0/5 ( 0 نظر )
منبع
motor1

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن