اپلاخبارگوناگون

مایکروسافت با ارزش ترین شرکت جهان شد؛ پایان یکه تازی اپل

مایکروسافت با اختلافی بسیار کم، ارزشمندترین کمپانی دنیا است. و به نظر می‌رسد، سلطنت اپل به عنوان با ارزش‎ترین کمپانی جهان به خطر افتاده است.

کمپانی اپل که تا چندی پیش به عنوان یک شرکت تریلیون دلاری شناخته می‌شد، حالا با سقوط ارزش سهامش به ۸۰۰ میلیارد دلار باعث شد تا رقیب آمریکایی‎اش یعنی مایکروسافت گوی سبقت را از وی برباید و در جدول با ارزش‎ترین شرکت‎های جهان در جایگاه اول بنشیند

مایکروسافت با ارزش ترین شرکت جهان

اپل این روزها حال و روز خوبی ندارد زیرا سقوط ارزش سهام اپل از تابستان امسال آغاز شد و ارزش این شرکت یک تریلیون دلاری به ۸۰۰ میلیون دلار رسید. تحلیلگران برای این موضوع دو دلیل عمده را مطرح می‌کنند. اولین مورد عدم اطمینان اقتصادی نسبت به تعرفه ها اعلام شده و مورد بعدی عملکرد خود اپل است.

این کمپانی امریکایی بیش از حد به بازار اشباع شده گوشی‎های هوشمند دلبسته است و بیشترین سود خویش را از از راه فروش آیفون به جیب می‎زند. این موضوع باعث افزایش قیمت گوشی های آیفون شده و به دنبال آن کاهش استقبال کاربران را در بر دارد.

با توجه به نظر کارشناسان و تحلیل‎گران، اپل به دنبال توسعه سرویس‎های دیگر خود از جمله Apple Music و یا لوازم جانبی آیفون و همچنین ساعت هوشمند اپل واچ است.

اما مایکروسافت با تغییر استراتژی به دنبال رشد بیشتر است. این شرکت وابستگی صرف خود به برنامه ویندوز را کاهش داده و در بازار PC ها نیز در حال رشد است. رونق گرفتن سرویس های کلود مانند آزور و آفیس ۳۶۵ در بالا بردن ارزش این شرکت نیز نقش مهمی داشته است.

حالا ارزش اپل بعد از سقوط سهام به ۸۱۲.۶ میلیارد دلار کاهش یافته ولی مایکروسافت ارزشی برابر با ۸۱۲.۹۳ میلیارد دلار را تجربه کرده است. هم اکنون که مایکروسافت باارزش‎ترین کمپانی دنیاست اما باید دید که می‎تواند موقعیت خویش را حفظ نماید یا به جایگاه قبلی خویش بازمی‎گردد.

حتما بخوانید:
تفاهم‌نامه‌ همکاری بین مایکروسافت و شیائومی در زمینه هوش مصنوعی به امضا رسید
منبع
engadget
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن