اخبار سینما و تلویزیون

۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

امروز می‎خواهیم شما را با یک واقعیت در سینما آشنا سازیم؛ البته اگر طرفدار دنیای مارول باشید، این واقعیت برایتان تلخ است، زیرا مارول همیشه تلاش کرده شخصیت‎هایی مشابه کامیک دی سی را خلق کند! کمی فکر کنید، مثلا لباس قرمز آبی، مرد عنکبوتی شبیه لباس سوپرمن است و شنل قرمز ثور نیز یادآور شخصیت‎های DC است؛ این‎طور به نظر می‎رسد که برخی شخصیت‎های مارول الهام گرفته از شخصیت‎های کامیک دی سی هستند.

البته DC هم از مارول الهام گرفته، اما نه تا این اندازه. در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا فهرستی از شخصیت‎های مارول که از کامیک دی سی الهام گرفته شده اند را به شما معرفی کنیم.

۱۰. تانوس (۱۹۷۳) و دارک ساید (۱۹۷۰)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 09 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
تانوس (۱۹۷۳) و دارک ساید (۱۹۷۰)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

دو نیمه خدای قدرتمند ویلن که با یک ضربه می‎توانند جهان هستی را نابود کنند. دارک ساید (Darkseid) دی سی برای نخستین‎بار در سال ۱۹۷۰ خلق شد و تنها 3 سال بعد تانوس (Thanos) قدرتمند مارول به دنیاب سینما معرفی شد. هر دو شخصیت آن‎چنان قدرتی دارند که می‎توانند، برای رسیدن به هدف خویش همه چیز را زیر پای بگذارند. خب با توجه به شباهت این دو شخصیت، مسلما مارول از دی سی الهام گرفته است.

۹. سندمن (۱۹۶۳) و کلی فیس (۱۹۴۰)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 01 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
سندمن (۱۹۶۳) و کلی فیس (۱۹۴۰)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

مارول و دی سی هر دو شخصیت‎هایی دارند که از گل ساخته شده‎اند. کلی فیس (Clayface) یا صورت گلی دی سی در سال ۱۹۴۰ خلق شد اما در سال ۱۹۷۱ توانایی تغیر شکل پیدا کرد، که دو سال بعد مارول سندمن (Sandman) را معرفی نمود. هردوی آن ها می‎توانند با استفاده از گل و شن چهره، اندازه و حجم خود را تغییر دهند.

۸. مرد آهنی (۱۹۶۳) و بتمن (۱۹۳۹)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 00 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
مرد آهنی (۱۹۶۳) و بتمن (۱۹۳۹)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

آیا به شباهت این دو شخصیت پی نبرده اید؟ خب باید بگوییم که این دو شخصیت، در واقع شخصیت‎های میلیاردی هستند که در حقیقیت قدرت ابرقهرمانی ندارند. آن‎ها تنها با کمک منابع، لباس، سلاح و گجت‎هایی که در اختیار دارند، می‎‌توانند خود را تغییر دهند. خوب است بدانید که  بتمن (Batman) حدود ۲۴ سال پیش از مرد آهنی (Iron Man) به وجود آمد و تنها تفاوت بتمن و مرد آهنی این است که، تونی استارک هویت خود را تغییر نمی‎دهد.

۷. هاک آی (۱۹۶۴) و گرین ارو (۱۹۴۱)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 07 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
هاک آی (۱۹۶۴) و گرین ارو (۱۹۴۱)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

گرین ارو (Green arrow) دی سی در سال ۱۹۴۱ خلق شد ولی هاک آی (Hawkeye) مارول در سال ۱۹۶۴ پدید آمد. هر دو شخصیت فوق از اعضای قهرمان تیم‎های ابرقهرمانی دنیای خود هستند. هر دو در دوران کودکی والدین خویش را از دست داده‎اند و برای بقای خویش به رعایت دستورالعمل‎هایی پایبند شده‎اند. حتما می‎دانبد که گرین ارو با قناری سیاه رابطه داشت و هاک آی با بیوه سیاه. عجیب تر اینکه هردو شخصیت، کشته شده و به زندگی بازگشته‎اند.

۶. بیوه سیاه (۱۹۶۴) و قناری سیاه (۱۹۴۷)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 03 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
بیوه سیاه (۱۹۶۴) و قناری سیاه (۱۹۴۷)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

حالا نوبت به قناری سیاه (Black canary) و بیوه سیاه (Black widow) شد، دو ابرقهرمان زن در دنیای سینمایی مارول و DC که البته هیچ قدرت ابرقهرمانی ندارند. در حالی که قناری سیاه بعدها توانست با صدای بلند فریاد بزند. جالب است که هر دو شخصیت فوق هنرهای رزمی را آموخته و هر دو لباس های سیاه مشابه می پوشند.

۵. کوئیک سیلور (۱۹۶۴) و فلش (۱۹۴۰)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 02 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
کوئیک سیلور (۱۹۶۴) و فلش (۱۹۴۰)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

فلش (Flash) دی سی محصول یک اشتباه آزمایشگاهی بود که به او اجازه داد تا با سرعت زیاد گشت بزند، اما کوئیک سیلور (Quicksilver) مارول فرزند مگنیتو بود که ویژگی‎های مشابه جهش یافته‎های مردان ایکس را داشت. با توجه به سال پدید آمدن این دو شخصیت، فلش شخصیت پرسرعت اصلی دنیای کامیک دی سی بود که بعدها توسط مارول، ویژگی اصلی آن کپی شد.

۴. مرد مورچه ای (۱۹۶۲) و اتم (۱۹۶۱)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 06 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
مرد مورچه ای (۱۹۶۲) و اتم (۱۹۶۱)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

اتم (Atom) و مرد مورچه ای (Ant Man) که قادرند، اندازه‎شان را از خیلی کوچک تا خیلی بزرگ تغییر دهند. جالب است که هر دوی آن‎ها پزشک بودند و در رشته خود نابغه بودند. اتم دی سی نسخه اورجینال است که حدود یک سال بعد توسط مارول با نام مرد مورچه‎ای خلق شد.

۳. ددپول (۱۹۹۱) و دث استروک (۱۹۸۰)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 04 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
ددپول (۱۹۹۱) و دث استروک (۱۹۸۰)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

هردو شخصیت ویلن بوده و ضدقهرمان محسوب می‎شوند. دث استروک (Deathstoke) یا کشتار دی سی در سال ۱۹۸۰ و به عنوان یک سرباز با شمشیر و سلاح، خلق شد و حدود ۱۱ سال بعد ددپول (Deadpool) معرفی شد. جالب است که، آنقدر به دث استروک شبیه بود که نویسندگان به این نکته پی برده و او را یک پارودی یا هجو می‎دانستند. هردو شخصیت ددپول و دث استروک، جز ارتش بوده و از توانایی‎هایی چون شفا بهره می‎برند. در ضمن هر دو از سلاح و مواد منفجره استفاده می‎کنند. در ضمن بهتر است بدانید که نام اصلی دث استروک «اسلید ویلسون» و نام اصلی ددپول «وید ویلسون» است.

۲. ولورین (۱۹۷۴) و تیمبر ولف (۱۹۶۴)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 08 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
ولورین (۱۹۷۴) و تیمبر ولف (۱۹۶۴)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

تیمبر ولف (Timber wolf) و ولورین (Wolverine) پس از آزمایشات فروانی که رویشان انجام گرفت، به قدرت‎ها و توانایی‎های مشابهی دست یافتند. هردو شخصیت فوق دارای قدرت ها و توانایی های ابرقهرمانی، مانند بویایی و شفا، هستند. تنها تفاوت ولورین و تیمبر ولف این است که، تیمبر ولف پنجه داشته در حالی که ولورین در داخل دستانش شمشیر دارد.

۱. هالک (۱۹۶۲) و سالومون گراندی (۱۹۴۴)

10charactersthatmarvelcopiedfromdc 10 05 - ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است
هالک (۱۹۶۲) و سالومون گراندی (۱۹۴۴)؛ ۱۰ شخصیت مارول که از دی سی کپی کرده است

بدون شک هالک (Hulk) یکی از محبوب‎ترین شخصیت‎های دنیای کامیک مارول است. او نابود ناپذیر بوده و اگر خشمگین شود هیچ چیز در دنیا جلودار او نیست. در هر صورت سالومون گراندی (Solomon Grundy) دی سی دقیقا شبیه اوست و ۱۸ سال پیش از هالک مارول پدید آمده بود.

حتما بخوانید:
سرنوشت شخصیت رد اسکال پس از اتفاقات فیلم Avengers: Infinity War
منبع
نیوز کالا
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن