اخبار خودروخودرو

درگ جذاب سه‌گانه‌ی ژرمنی؛ M5، E63 S و پانامرا توربو S E-Hybrid

درگ جذاب سه‌گانه‌ی ژرمنی؛ M5، E63 S و پانامرا توربو S E-Hybrid
5 (100%) 1 رای

آیا در فکر خرید یک سدان اسپرت میان سایز آلمانی هستید؟ همین حالا وقتشه! نسل جدید ب‌ام‌و M5، مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S و پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid سه‌گانه‌ی ژرمنی در کنار یکدیگر قرار گرفتند. البته از یار غار این سه نباید فراموش کنیم و آن جدیدترین نسل آئودی RS7 است.

درگ جذاب سه‌گانه‌ی ژرمنی؛ M5، E63 S و پانامرا توربو S E-Hybrid

۳ خودروی یاد شده در یک مسابقه درگ در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و از توانایی‌های خط مستقیم خود را به رخ یکدیگر می کشند.

حتما بخوانید:
درگ جذاب هنسی چارجر هلکت ۱۰۰۰ اسبی و کوروت Z06

روی کاغذ این پانامرا توربو S E-Hybrid است که پیروز میدان است. زیرا دارای قوای محرکه هیبریدی ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربوی است و از قدرت ۶۸۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۴۹ نیوتون متری بهره می برد این نیروی تولیدی از طریق یک گیربکس ۸ سرعته دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می شوند. E63 S از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربو با خروجی ۶۰۳ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متر بهره می‌برد. که به یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک تجهیز شده است.

درگ جذاب سه‌گانه‌ی ژرمنی؛ M5، E63 S و پانامرا توربو S E-Hybrid

و اما ب‌ام‌و M5 استاندارد که دارای کمترین قدرت است و پیشرانه آن خروجی ۶۰۰ اسبی و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری را تولید می کند. و به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک مجهز است. ذکر این نکته مهم است که مدل M5 کامپتیشن که در ویدئو غایب است قدرت ۶۱۷ اسب بخاری را به چرخ‌ها منتقل می‌کند.

دیدن این که پانامرا با قدرت و گشتاور بیشتر در خط مستقیم نسبت به دو رقیب دیگر برتری دارد، جای تعجب ندارد. پورشه در عرض ۳٫۱۲ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت پرواز می کند و این ارقام برای مرسدس و ب‌ام‌و به ترتیب برابر با ۳٫۳۶ و ۳٫۴۸ ثانیه ثبت شده است.

وضعیت در مسابقه ۴۰۰ متر نیز به همین منوال است. پورشه در زمان ۱۱٫۳ ثانیه و با سرعت ۲۰۱ کیلومتر در ساعت از خط پایان عبور می‌کند. در حالی که مرسدس زمان ۱۱٫۴۶ ثانیه‌ای و سرعت ۲۰۴ کیلومتر در ساعتی و  ب‌ام‌و M5 زمان ۱۱٫۵۸ ثانیه‌ای و سرعت ۲۰۲ کیلومتر در ساعت را به نام خود ثبت کرده اند.

بهتر است که هیجان دیدن این مسابقه را کم نکنیم و نتایج را لو ندهیم. اما هر ۳ خودرو با حدود نیم ثانیه اختلاف نسبت به یکدیگر از خط پایان عبور می‌کنند.

تماشای این ویدیو را از دست ندهید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک ویدئو

 
منبع
autocar
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن