اخبارال جیتلفن همراه

احتمالا دریچه دیافراگم دوربین اصلی ال‌ جی وی 30 برابر با f/1.6 نباشد!

امتیاز دهید

پیش از عرضه گوشی ال‌ جی وی 30، کمپانی سازنده ان تبلیغاتی فراوانی در مورد ویژگی های این گوشی هوشمند تدارک دید که یکی از آن ویژگی ها دوربین این گوشی است. به گفته شرکت ال جی وی 30 به دیافراگمی با مقدار f/1.6 مجهز می باشد، و اولین گوشی هوشمندی است تا به امروز که دارای وسیعترین لنز دیافراگم است.

این ویژگی در تئوری به معنای بهبود جزئی کیفیت تصاویر بوکه و جذب نور بیشتر است که سبب می گردد در نور کم، دوربین ال‌ جی V30 نسبت به سایر گوشی ها عملکرد بهتری را از خود نشان دهد. به تازگی گزارشاتی منتشر شده که خبر می‌دهند شاید اندازه دریچه دیافراگمی که ال‌جی اعلام کرده، صحیح نباشد.

lg v30 review - احتمالا دریچه دیافراگم دوربین اصلی ال‌ جی وی 30 برابر با f/1.6 نباشد!

 

حتما بخوانید:
سوختن برخی صفحه نمایش های پیکسل 2 ایکس ال؛ گوگل در حال بررسی

براساس عکس هایی که با ال جی وی 30 گرفته شده و به مدد نرم افزارهای مختلف، کاشف به عمل آمد که گشودگی دیافراگم گوشی هوشمند V30 برابر با f/1.69 می باشد و برخلاف گفته ال جی، f/1.6 نیست. البته ممکن است عکاسان به این موضوع خیلی اهمیت دهند و آن را مسئله‌ای بسیار مهم قلمداد کنند ولی افراد عادی شاید اصلا برایشان مهم نباشد و به سادگی از کنار آن بگذرند.

به گفته 9to5Google شاید درست نباشد که بگوییم شرکت ال جی قصد فریب مشتریان خود را داشته است. چرا که ممکن است این یک اشکال نرم افزاری باشد و برند ال جی این موضوع را حل کند، تا دوربین وی 30 دریچه دیافراگم وسیع تری داشته باشد.

منبع: UBERGIZMO

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن