اخبارال جیتلفن همراه

با گوشی هوشمند ال جی وی 30 از عکاسی در نور کم لذت ببرید!

براساس آخرین خبرها گوشی هوشمند ال جی وی 30 (LG v 30) دارای توانایی فوق العاده ای در عکاسی با نور کم است. دوربین گوشی های هوشمند، تا به اینجا برسند مسیرهای زیادی را طی کرده اند اما یکی از ویژگی های که هنوز کم رنگ است، توانایی آنها در عکاسی با شرایط نور کم است.

به دلیل اینکه دوربین گوشی های هوشمند از سنسورهای کوچک قدرت می گیرند، نمی توانند به عملکرد بالا در عکاسی با نور کم یا نور شب و دامنه دینامیک بدون آینه دست پیدا کنند. سازندگان هم نمی توانند سنسورهای بزرگ تری را دردوربین گوشی های هوشمند قرار دهند، به همین خاطر برای بهبود این عملکرد باید دیافراگم را گسترده تر کنند.

خوب است که بدانید دیافراگم اساسا درگاهی است که مجوز ورود و حرکت نور از طریق لنزها و رسیدن به سنسور را امکان پذیر می کند. مسلما هرچقدر برای عبور نور بیشتر باید دیافراگم وسیع تری داشته باشد. اندازه ی دیافراگم با شماره f مثل f/4.6 یا f/2.0 مشخص می شود. اکثر گوشی های هوشمند امروزه، از دیافراگم گسترده f/2.0 و f/1.7 برخوردارند.

با این تفاسیر، دوربین با دیافراگم گسترده تر، اگر با امکان ثبت اپتیکال تصویر یا OIS همراه شود، نور علی نور است و می تواند عکس های دقیق تر و شفاف تری را در شب و نور کم به ثبت برساند؛ البته نرم افزارهای دوربین نیز نقش بسزایی در کاهش مولفه های اضافی و افزایش کیفیت تصویر نهایی دارند.

لازم بذکر است دوربین گوشی های سامسونگ گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس، اس ۷ و اس ۷ پلاس از همراهی دیافراگم گسترده f/1.7 خرسند هستند که برای یک گوشی هوشمند، بسیار بزرگ است؛ بخشی از عملکرد بالای آن در شرایط نور کم، به دلیل همین اندازه ی دیافراگم است.

و اما طبق گزارشات اخیر گوشی هوشمند ال جی وی 30 نیز به همراهی دیافراگم گسترده f/1.6 مشعوف خواهد بود که برای یک گوشی هوشمند، بسیار گسترده است. و عملکرد آن به نسبت گوشی های گلکسی، چندان متفاوت نخواهد بود.

ناگفته نماند که تنها دوربین اصلی گوشی ال جی وی ۳۰ با این اندازه ی دیافراگم گسترده همراه خواهد بود؛ در حالیکه لنز زاویه گسترده ای که در کنار آن قرار دارد، از اندازه  دیافراگم کمتری برخوردار می شود. اگر شایعات صادق باشد، ال جی وی 30 بهترین انتخاب برای عکاسی در شب و نور کم است و از هم اکنون ما را هیجان زده می کند.

منبع: phonearena

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن