اخبارگوناگون

کمپانی الجی به کمک مسافرین در فرودگاه اینچئون کره می رود!

شاید برای بعضی مسافران ورود به فرودگاه یک کشور جدید تجربه دلهره آوری باشد، مخصوصا زمانی که با زبان آن کشور هم آشنایی ندارند. با این حال بسیاری از فرودگاه ها در سراسر جهان برای هدایت هر چه بهتر مسافرین، راهنماها و نشانه هایی به زبان های مختلف قرار داده اند تا مسافر سردرگم نشود.

گویا دیگر عمر این علائم و نشانه ها در کشور کره رو به پایان است. زیرا آنها قصد دارند از شیوه ی نوینی برای هدایت مسافرین کمک بگیرند. کمپانی ال جی قصد دارد، فرودگاه اینچئون کره را به ربات‌هایی برای راهنمایی گردشگران و همچنین تمیز کردن فرودگاه مجهز کند. این ربات‌ها برای اولین‌بار در نمایشگاه CES 2017 رونمایی شده‌اند.

های راهنما نیوز کالا - کمپانی الجی به کمک مسافرین در فرودگاه اینچئون کره می رود!

این روبات های راهنما همانطور که از نامشان پیداست، با گشت زدن در فرودگاه اطلاعاتی از قبیل زمان‌های پرواز را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. در حال حاضر این ربات ها می توانند به 4 زبان کره ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی صحبت کنند. همچنین آن‌‌ها می‌توانند با اسکن کارت پرواز، مسافران را به سمت گیت‌های خروجی هدایت کنند.

و اما ربات‌های خدماتی که در راستای نظافت فرودگاه به کار گمارده می شوند، قادرند تا مکان هایی  که اولویت بیشتری برای تمیز شدن دارند را پیدا کرده و بدین صورت تمیز ماندن فرودگاه را تضمین می‌کنند. پس در هنگام ورود به فرودگاه اینچئون کره این دو نوع ربات را با هم اشتباه نگیرید.

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن