اخبار خودروویدئو

لانچیا دلتا فوتوریستا از دل دلتا اینتگراله متولد شد

لانچیا دلتا فوتوریستا، نسخه‌ی بازسازی شده‌ هاچ‌بک افسانه‌ای دلتا اینتگراله می باشد که تنها 20 دستگاه از آن ساخته می شود. قیمت پایه لانچیا دلتا فوتوریستا حدود 347 هزار دلار است.

lancia delta futurista 1 - لانچیا دلتا فوتوریستا از دل دلتا اینتگراله متولد شد

پس از بازسازی مدل افسانه‌ای لانچیا استراتوس (Stratos) توسط شرکت مانیفاتورا اتومبیلی تورینو (Manifattura Automobili Torino) بر اساس فراری F430 در اوایل سال ۲۰۱۸، مدل دیگری از خانواده‌ی قهرمان ایتالیایی رالی احیاء شده است. متخصصین توانمند کمپانی کوچ بیلدینگ اتومبیلی آموس (Automobili Amos) در یک اقدام هیجان انگیز، مدل جاودانه‌ی لانچیا دلتا اینتگراله ۱۹۸۹ را با تجهیزات مدرنی همراه ساختند.

lancia delta futurista - لانچیا دلتا فوتوریستا از دل دلتا اینتگراله متولد شد

لانچیا دلتا فوتوریستا (Delta Futurista) از شاسی دلتا اینتگراله اصلی استفاده می‌کند اما دیگر بخش‌های آن مانند بدنه‌ی عریض‌تر آلومینیومی و پنل‌های فیبرکربن کاپوت و بخش عقب با مهندسی امروز، طراحی شده است.

lancia delta futurista 6 - لانچیا دلتا فوتوریستا از دل دلتا اینتگراله متولد شد

سپرجلو، صندوق عقب، اسپویلر عقب و سپر عقب این خودرو همگی از متریال سبک وزن تولید شده‌اند تا جایی که وزن نهایی دلتا فوتوریستا در ۱۲۵۰ کیلوگرم، حدود ۹۰ کیلوگرم کمتر از دلتا اینتگراله، محدود شود.

 پیشرانه‌ی اینتگراله نیز به همراه سیستم خنک‌کننده، ورودی‌های هوا، سیستم اگزوز، دیفرانسیل و گیربکس همگی به طور کامل بازسازی شده اند تا جایی که هم اکنو شاهد قدرت ۳۳۰ اسب بخاری (BHP) فوتوریستا هستیم.

lancia delta futurista 3 - لانچیا دلتا فوتوریستا از دل دلتا اینتگراله متولد شد

و اما فضای داخلی فوتوریستا با متریال با کیفیت پوشیده شده است؛ صندلی‌های اسپرت ریکارو، پدال‌های آلومینیومی، دسته‌ دنده با طرح کلاسیک و فرمان سفارشی با دکمه‌های کنترلی در کابین این هاچ‌بک قدرتمند، جلب توجه می‌کنند.

lancia delta futurista 4 - لانچیا دلتا فوتوریستا از دل دلتا اینتگراله متولد شد

فقط و فقط ۲۰ دستگاه دلتا فوتوریستا با قیمت پایه‌ی ۳۰۰ هزار یورو (حدود ۳۴۷ هزار دلار) پا به دنیای خودرو می گذارند و در حال حاضر یک دستگاه از این 20 دستگاه پیش فروش شده است.

حتما بخوانید:
قیمت و مشخصات هوندا سیویک هاچ بک و تایپ آر مدل ‎ 2019
منبع
motor1autocar
Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
کارواش Recent comment authors
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
کارواش
Guest
کارواش

لانچیا دلتا فوتوریستا یک خودروی کامپکت است. این خودرو توسط لانچیا در سه نسل تولید شده. نسل اول از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۴، نسل دوم از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۹ و نسل سوم از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ تولید شد.

بستن
بستن