اخبار خودروخودرو

لامبورگینی LB48H به قیمت 3 میلیون دلار که در تاریکی می درخشد

ابتدای سال جاری بود که کمپانی لامبورگینی اعلام کرد که نسخه‎های هیبریدی خودروهای اونتادور و هوراکان تولید خواهند شد؛ بدان معنا که موتورهای تزریق طبیعی آنها به پشتیبانی موتورهایی الکتریکی مجهز خواهد شد. و اما حالا خبرهای جدیدی از سوی این کمنپانی به گوش می‎رسد. خودرویی که نام آن را نمی‎دانیم و تنها کد LB48H در رابطه با آن لو رفته است.

لامبورگینی 3 میلیون دلاری

طبق اخباری که در سایت AutoCar منتشر شده است، خودروی موسوم به LB48H نسخه ابتدایی از جانشین اونتادور است که قرار است در سال 2020 رونمایی شود. این اطلاعات از مراسمی خصوصی که برای مشتریان احتمالی این محصول برگزار شده بود بدست آمده است. اما دو نکته در مورد LB84H برجسته است، اولی قیمت نجومی و خیره کننده 3 میلیون دلاری آن و دیگری اخباری مبنی بر اینکه این خودرو قادر است در تاریکی بدرخشد!

قابلیت مفهومی درخشیدن بدنه خودرو در تاریکی ظاهرا با استفاده از فناوری جدیدی که نام آن در دسترس نیست و آمیختن آن با فیبر کربن استاندارد و کامپوزیتی که در ساخت دیگر لامبورگینی‌ها بکار رفته حاصل خواهد شد. این قابلیت برای خودروهایی با قیمتی اینچنینی عجیب  و غیر معمول به نظر میرسد، اما باید در نظر داشته باشیم که “غیر معمولی بودن” یکی از خاصیت‌های محصولات لامبورگینی است که آنها را تا این حد منحصربفرد کرده است.

آقای Maurizio Reggiani مدیر فنی لامبورگینی پیرامون فرآیند هایبرید سازی اونتادور می‎گوید که این پروسه وزن خودرو خودرو را حدود 150 تا 200 کیلوگرم افزایش داده است. وی در اینباره گفته است: “من همیشه میگویم که ترجیح میدهم 10 کیلوگرم وزن کمتری داشته باشیم تا 1 اسب بخار قدرت بیشتر، حتی اگر نسبت قدرت به وزن ثابت بماند. اما تصور می‎کنم برای شروع، این خودرو بدون شک سنگین‌تر خواهد بود. اما پایان کار چه خواهد شد؟ ما نمیدانیم، بهبودهایی صورت خواهد گرفت.”

و اما شایعات دیگری پیرامون خودروی گران لامبورگینی موسوم به LB48H  نقل محافل خبری است و آن احتمال قدرت خروجی 838 اسب بخاری بدست آمده از ترکیب موتوری V12 و موتوری الکتریکی است که از این مقدار 789 اسب بخار توسط موتور احتراق داخلی و 49 اسب بخار توسط موتور الکتریکی تولید خواهد شد.

در راستای استفاده نکردن از باتری‌های سنگین در این خودرو نیز از ابرخازن‌هایی سود برده‎اند که در زمانی کوتاه انرژی زیادی را تولید می‎کنند، اما این ابرخازن‌ها شارژ چندانی در خود نگه نمی‎دارند پس در هر حال نوعی باتری استفاده خواهد شد.در هر حال همانطور که قبلا هم اعلام شده بود لامبورگینی اونتادور SVJ آخرین خودروی غیر هایبرید این شرکت بود و در آینده تنها خودروهای هایبریدی از این شرکت ایتالیایی خواهیم دید.

حتما بخوانید:
با جذاب ترین خودروهای پلیس جهان آشنا شوید - بخش اول
منبع
AutoCar
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن