اخبارگوناگون

خواننده معروف آمریکایی به دنبال توسعه هواپیمای رئیس جمهور آمریکا است

به‎تازگی کانیه وست، خواننده‌ی معروف آمریکایی ادعا کرده است که قصد دارد با کمپانی اپل در راستای طراحی یک هواپیما با سوخت هیدروژنی همکاری کند.

به گفته‌ی کانیه وست این هواپیما که iPlane نام خواهد گرفت، قرار است در واقع جایگزینی برای ایر فورس وان یا یکم نیروی هوایی (بد نیست بدانید که اپراتور‌های ترافیک هوایی به هر هواپیمای نیروی هوایی ارتش آمریکا که وظیفه‌ی انتقال رئیس جمهور ایالات متحده را بر عهده داشته باشد، هواپیمای شماره یک نیروی هوایی آمریکا یا ایر فورس وان لقب می‌دهند.) باشد.

البته تا به الان اپل و دونالد ترامپ این ایده را جدی نگرفته‎اند و از ان استقبال نکرده‎اند. این در حالی است که کانیه وست ادعا می‎کند سال گذشته دانشجویی طرح مفهومی این هواپیما را آماده کرده و قصد دارد این طرح را توسعه دهد.

این خواننده‌ی آمریکایی در در جریان ملاقاتش با دونالد ترامپ در کاخ سفید، این مطلب را عنوان کرد و گفت که آرزو دارد خودش چنین هواپیمایی را طراحی کند.وی در این ملاقات عجیب، گوشی خویش را بیرون آورد و با وارد کردن پسورد آسانش یعنی ۶ عدد صفر (که جنجال‌های زیادی هم برپا کرده) سعی کرد به ترامپ، تصویری از هواپیمای هیدروژنی خود نشان دهد. او با اشاره کردن به تصویر گفت:

این هواپیما آی پلین 1 نام دارد و لیاقت سواری دادن به رئیس جمهور ما را دارد. رئیس جمهور ماست و باید از بهترین و منحصر به فرد ترین هواپیمای دنیا استفاده کند.

kanye west - خواننده معروف آمریکایی به دنبال توسعه هواپیمای رئیس جمهور آمریکا است

او سپس عنوان کرد، اپل یک شرکت امریکایی است و دوست دارد با همین کمپانی به تولید چنین هواپیمایی بپردازد. لازم به ذکر است که هواپیمایی که اکنون مسئولیت انتقال ترامپ به اقصی نقاط جهان را بر عهده دارد، توسط بوئینگ که یک کمپانی آمریکایی است، ساخته شده است.

Air Force One on the ground - خواننده معروف آمریکایی به دنبال توسعه هواپیمای رئیس جمهور آمریکا است
ایر فورس وان یا یکم نیروی هوایی
0/5 ( 0 نظر )
منبع
independent

پاسخی بگذارید

بستن
بستن