اخبارسیستم عامل

آمار دستگاه‌های اندرویدی در ماه ژوئن منتشر شد؛ اندروید ۶ پیشتاز

در اولین هفته هر ماه میلادی آمار مربوط به گوشی‌های اندرویدی منتشر می‌شود. در این آمار درصد استفاده کنندگان هر نسخه از سیستم عامل اندروید به صورت درصد نشان داده می‌شود. نسخه ۷٫۰ و ۷٫۱٫۱ در مقایسه با ماه گذشته رشد داشته‌اند و با ۲٫۴ درصد افزایش به ۹٫۵ درصد رسیده‌اند.

diss a - آمار دستگاه‌های اندرویدی در ماه ژوئن منتشر شد؛ اندروید ۶ پیشتاز

اما در این بین بیشترین سهم مربوط به نسخه ۶ یعنی مارشمالو است که ۳۱٫۲ درصد دستگاه‌های اندرویدی از آن استفاده می‌کنند. در رتبه دوم نیز نسخه ۵ و ۵٫۱ سسیستم عامل اندروید با نام لالی‌پاپ قرار دارند. در ماه گذشته اندروید لالی‌پاپ با اختلافی نسبت به اندروید مارشمالو در صدر این لیست قرار داشت ولی در این ماه برخی دستگاه‌های اندرویدی آپدیت اندروید ۶ را دریافت کرده و به این نسخه بروز رسانی شده‌اند.

رتبه سوم نیز متعلق به نسخه ۴٫۴ اندروید یعنی کیت کت است که ۱۸٫۱ درصد از دستگاه‌ها اندرویدی از این نسخه‌ی سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. رتبه چهارم هم همانطور که اشاره کردیم با ۹٫۵ درصد به اندروید نوقات تعلق دارد. رتبه‌های بعدی نیز متعلق به نسخه‌های ۴٫۰٫۳، ۴٫۰٫۴، ۲٫۳٫۳ و ۲٫۳۷ اندروید هستند که روز به روز تعداد آن‌ها کم می‌شود.

احتمالا ماه آینده شاهد افزایش دوباره سهم اندروید نوقات در دستگاه‌های اندرویدی خواهیم بود و سهم آن به بالای ۱۰ درصد خواهد رسید.
شما از نسخه‌ای از سیستم عامل اندروید بر روی گوشی یا تبلت خود استفاده می‌کنید؟

منبع: phonearena

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن