اخبارگوناگون

جف بزوس: آمازون روزی شکست خواهد خورد

جف بزوس اعلام کرد که آمازون تا حدود 30 سال دیگر شکست خواهد خورد. البته این پیش بینی موسس آمازون برخلاف تصور بسیاری از طرفداران آمازون است.

پس از منتشر شدن خبر ورشکستگی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سیرز، جف بزوس نیز با پیش‌بینی جدید خود همگان را شوکه کرد. وی معتقد است که آمازون نیز به احتمال قوی شکست می‌خورد و ورشکسته خواهد شد. او عمر فروشگاه اینترنتی آمازون را تا ۳۰ سال دیگر پیش‌بینی کرده است.

شکست آمازون تا ۳۰ سال دیگر

کمتر کمپانی در جهان می‎بینید که بدون پلندپروازی مدیرعامل آن به اندازه‌ی آمازون رشد کند و حال بلندپروازی جف بزوس باعث شده او تاریخ ورشکستی شرکت خود را پیش‌بینی کند. ماجرای پیش‌بینی شکست آمازون از روزی شروع شد که خبر ورشکستگی فروشگاه‎های زنجیره‎ای سیرز طی جلسه‎ای در سیاتل عنوان شد. در این جلسه از جف بزوس پرسیده شد بعد از شکست فروشگاه‌های سیرز چه نکاتی یاد گرفته است و پاسخ او همه را شوکه کرد. او گفت:

آمازون به اندازه‌ای بزرگ نیست که هرگز شکست نخورد، در واقع من پیش‌بینی می‌کنم آمازون نیز روزی ورشکسته شده و شکست خواهد خورد. تعداد کمی از شرکت‌های بزرگ بیش از صد سال عمر می‌کنند.

هر چند صحبت‎های بزوس کمی ناامیدکننده به نظر می‎رسد اما در ادامه از نکات و درس‎هایی که می‌توان از شرکت‌های بزرگ ورشکسته شده گرفت، گفت:

ما به هیچ وجه نباید روی خودمان تمرکز کنیم بلکه باید روی مشتری‎هایمان متمرکز شویم. آمازون در حال حاضر عملکرد بسیار خوبی دارد و شاید روزی مانند اپل به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل شود.

باید تا ۳۰ سال دیگر منتظر بود و دید که آیا شکست آمازون اتفاق می‌افتد یا فقط یک پیش بینی است!

حتما بخوانید:
آمازون به سود خیره کننده ای در سه ماهه نخست سال 2018 دست یافت
منبع
pcmag
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن