اخبارگوناگون

ثروت بنیانگذار آمازون در جمعه سیاه به 100 میلیارد دلار افزایش یافت

در جمعه سیاه و با هجوم مردم برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی همچون آمازون، ارزش سهام این شرکت با رشد چشم‌گیری روبرو شد و این اتفاق موجب شد تا ثروت شخصی جف بزوس ، صاحب آمازون ، به 100 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

نیوز کالا – جف بزوس صاحب 78.9 میلیون از سهام آمازون است و به لطف فروش خوب جمعه سیاه ، ارزش سهام وی با رشد بسیار خوبی همراه بوده است. در واقع تمایل افراد برای خرید کوچک‌ترین چیزها مانند نیمکت یا وسایل آشپزخانه تا وسایل گران‌قیمت تر ، ثروت ثروتمندترین فرد امریکا را افزایش داد. 

بلومبرگ و فوربس ثروت دقیق بزوس را 99.6 میلیارد دلار برآورد کرده‌اند بنا به گزارش ها ، وی حدود 1.7 میلیون برابر درآمد هر خانوار متوسط در ایالات متحده درآمد دارد. به گزارش بلومبرگ ، از سال 1999 تا کنون این اولین بار است که فردی توانسته در رتبه بندی ثروتمندترین افراد جهان ، بیل گیتس را پشت سر بگذارد.

اما جف بزوس با این حجم ثروتخود چه کار خواهد کرد؟ به نقل از منابع آگاه در صنعت ، جف بزوس درصدد سرمایه گذاری در یک پروژه ساخت سفینه های فضایی است. در ماه آوریل گذشته ، این میلیاردر اینترنتی هدف خود را برای تامین مالی پروژه Blue Origin LLC ، شرکتی که هدفش فرستادن افراد به فضاست، مطرح کرد. وی گفت با فروش 1 میلیارد دلار از سهام آمازون قصد دارد هزینه لازم برای انجام این پروژه را تامین کند.

 

منبع: mashable

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن